منو سایت

  • خانه
  • WUDFHost.exe چیست ، چرا اینقدر از پردازنده استفاده می کند و راه حل های این مشکل چیست؟

WUDFHost.exe چیست ، چرا اینقدر از پردازنده استفاده می کند و راه حل های این مشکل چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

آیا تا به حال شده که رایانه شما کند شود و وقتی به Task Manager بروید ، می بینید چیزی به نام WUDFHost.exe مقدار زیادی CPU را اشغال می کند؟ WUDFHost.exe چیزی است که بسیاری از کاربران را ناراحت کرده است ، زیرا با مصرف منابع سیستم می تواند سرعت رایانه ها را کاهش دهد.

اگر چنین مشکلی دارید ، لازم نیست زیاد نگران باشید. WUDFHost.exe مخفف شده است Wداخل Uحالت سر هرودخانه افقاب میزبان و در واقع یک فرایند سیستم قابل اعتماد است. ممکن است بخواهید این فرآیند را حذف کنید ، اما باید به شما بگویم که WUDFHost.exe جزء کلیدی سیستم عامل ویندوز است. بنابراین به جای متوقف کردن کامل فرایند ، سعی کنید میزان استفاده از CPU خود را کاهش دهید. در اینجا چند روش برای انجام این کار آمده است.

1. ببینید آیا کامپیوتر شما ویروس دارد یا بدافزار؟

WUDFHost.exe واقعی کاملاً ایمن است و مشکلی برای رایانه شما ایجاد نمی کند ، اما در عین حال برخی از بدافزارها می توانند عملکردها و رفتار این فرآیند را تقلید کرده و در نتیجه از آنتی ویروس شما پنهان شوند. اگر این فایل در جایی غیر از پوشه “C: Windows System32” قرار دارد ، می توان گفت که این فرآیند یک تروجان است.

در این مورد ، برای اسکن رایانه خود باید از یک برنامه آنتی ویروس استفاده کنید. امیدواریم آنتی ویروس شما فایل آلوده را حذف کرده باشد. پس از انجام این کار ، به Task Manager بازگردید و ببینید آیا استفاده از CPU به حالت عادی برگشته است.

2. ببینید آیا درایورهای جدیدتری برای نصب وجود دارد؟

اگر فرآیند WUDFHost.exe را بررسی کرده اید و متوجه شده اید که مشکلی وجود ندارد ، ممکن است ایده خوبی باشد که ببینید آیا درایورهای جدیدتری برای نصب وجود دارد یا خیر. یکی از رایج ترین دلایل استفاده بیش از حد از پردازنده های WUDFHost.exe ، درایورهای قدیمی یا مشکل ساز است.

چندین راه برای نصب و جایگزینی درایورهای جدید وجود دارد. یکی از ساده ترین راه ها استفاده از Windows Update است. این یکی از ایمن ترین راه ها است ، زیرا درایورها برای سازگاری و سازگاری با رایانه شما بررسی می شوند. همچنین می توانید به Device Manager بروید ، سخت افزار مورد نظر خود را بیابید ، روی آن راست کلیک کرده و سپس Driver Update را انتخاب کنید.

WUDFHost.exe

پنجره ای با 2 گزینه در زیر ظاهر می شود. اگر می خواهید خود ویندوز درایورهای جدید را جستجو کند ، باید اولین گزینه را انتخاب کنید ، “جستجوی خودکار نرم افزار به روز شده درایور”.

اگر Windows نمی تواند درایور را پیدا کند یا شما p| بیشتر پس از بارگیری درایور جدید در رایانه ، باید از گزینه دوم “مرور رایانه من برای نرم افزار درایور” استفاده کنید. فایل مورد نظر را پیدا کرده و سپس مراحل نصب را آغاز کنید. پس از اتمام نصب ، رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و ببینید آیا مشکل شما برطرف شده است.

این مقاله را نیز بخوانید: مزیت Svchost.Exe در ویندوز چیست؟

3. بررسی کنید که آیا فایل های سیستم آسیب دیده اند؟

با کمک یک ابزار داخلی به نام System File Checker ، می توانید سلامت فایل های سیستم را بررسی کنید. برای باز کردن این ابزار ، خط فرمان را به عنوان مدیر اجرا کنید. برای انجام این کار ، می توانید کلیدهای “Win + R” را فشار دهید ، در پنجره ای که ظاهر می شود ، “cmd” را تایپ کرده و سپس کلیدهای “Ctrl + Shift + Enter” را فشار دهید. شما باید دستور زیر را وارد کنید:

sfc / scannow

با فشار دادن کلید “Enter” ، ابزار شروع به اسکن فایل ها می کند و در صورت لزوم فایل های آسیب دیده را برطرف می کند. پس از اتمام فرآیند ، Task Manager را باز کنید و ببینید آیا استفاده از CPU به حالت عادی برگشته است.WUDFHost.exe

4. درایور Intel Wireless Gigabit User Mode Driver را غیرفعال کنید

Intel Wireless Gigabit User Mode Driver یکی دیگر از مجرمان احتمالی استفاده زیاد از CPU توسط WUDFHost.exe است. راه حل به شرح زیر است.

“Win + R” را فشار دهید ، “devmgmt.msc” را در پنجره ظاهر شده تایپ کنید ، سپس “Enter” را فشار دهید یا “OK” را فشار دهید.

اکنون پنجره Device Manager باید در مقابل شما باز شود. در لیست درایورها ، باید “Intel Wireless Gigabit Drivers” را جستجو کنید و با کلیک روی پیکان کنار آن ، این لیست را گسترش دهید.

روی “Intel Wireless Gigabit User Mode Driver” راست کلیک کرده و سپس “Disable device” را انتخاب کنید. برای ادامه روی “بله” کلیک کنید. حالا باید به Task Manager برگردید و ببینید آیا مشکل شما حل شده است یا خیر؟

این مقاله را نیز بخوانید: سرویس Antimalware چیست و چرا روی ویندوز شما کار می کند؟

5. Boot را تمیز کنید

تداخل نرم افزاری همچنین می تواند باعث شود WUDFHost.exe CPU زیادی مصرف کند. اگر به تازگی برنامه جدیدی را بر روی رایانه خود نصب کرده اید و این مشکل را دارید ، باید برنامه نصب شده را حذف کرده یا موقتاً آن را غیرفعال کنید و سپس ببینید آیا مشکل برطرف شده است. همین است یا نه؟ اگر نرم افزار جدیدی نصب نکرده اید ، می توانید از Clean Boot استفاده کنید تا متوجه شوید مشکل از کدام برنامه است.

“Win + R” را فشار دهید ، “msconfig” را تایپ کنید و سپس “Enter” را فشار دهید یا “OK” را کلیک کنید. سپس پیکربندی سیستم برای شما باز می شود. سپس باید به برگه “Services” بروید و سپس گزینه “Hide all Microsoft services” را در پایین تیک بزنید. سپس روی “غیرفعال کردن همه” کلیک کنید.

سپس به برگه “Startup” بروید و روی “Open Task Manager” کلیک کنید. همه برنامه های ذکر شده در اینجا را غیرفعال کنید. به پنجره System Configuration بروید و روی Apply و سپس OK کلیک کنید. برای اعمال تغییرات ، رایانه را مجدداً راه اندازی کنید.

اگر مشکل شما حل شد ، باید سعی کنید اشتباه کنید. هر بار برای یافتن مقصر باید یکی از خدمات یا نرم افزار را فعال کنید. هنگامی که برنامه مقصر را پیدا کردید ، باید آن را غیرفعال کنید یا آن را به طور کامل حذف کنید.

6. دستگاه های قابل حمل را غیرفعال کنید

دستگاه قابل حمل متصل به رایانه شما ممکن است باعث شود WUDFHost.exe بیش از حد از پردازنده کامپیوتر شما استفاده کند. با غیرفعال کردن دستگاه های قابل حمل از طریق Device Manager ، می توانید دریابید که مشکل از این دستگاه ها است یا خیر. همچنین می توانید سرویس نصب دستگاه را غیرفعال کنید.

WUDFHost.exe

برای غیرفعال کردن دستگاه های قابل حمل ، کلیدهای “Win + R” را فشار دهید ، “devmgmt.msc” را وارد کرده و سپس “OK” را کلیک کنید. در لیستی که ظاهر می شود ، “دستگاه های قابل حمل” را جستجو کنید و سپس روی پیکان کنار آن کلیک کنید تا بزرگ شود. یکی از دستگاه ها را انتخاب کرده و سپس روی آن راست کلیک کنید. در منوی ظاهر شده ، “غیرفعال کردن دستگاه” را انتخاب کنید و سپس برای ادامه روی “بله” کلیک کنید. نگران نباشید ، زیرا به دستگاه شما آسیب نمی رساند. پس از اتمام کار ، به Task Manager بازگردید تا ببینید آیا استفاده از CPU به حالت عادی برگشته است.

اگر می خواهید از روش دیگری استفاده کنید ، می توانید سرویس نصب دستگاه را غیرفعال کنید. برای انجام این کار ، “Win + R” را فشار دهید ، “services.msc” را تایپ کرده و سپس “Enter” را فشار دهید یا “OK” را کلیک کنید. وقتی پنجره Services ظاهر شد ، به دنبال Device Installation Service بگردید ، روی آن راست کلیک کرده و سپس Properties را انتخاب کنید.

در پنجره ای که ظاهر می شود ، منوی کنار گزینه “نوع راه اندازی” را پیدا کنید. روی این منو کلیک کنید و سپس “Disabled” را انتخاب کنید. روی “اعمال” و سپس “OK” کلیک کنید. ببین مشکلت حل شد یا نه؟

این مقاله را نیز بخوانید: چگونه می توان مشکل استفاده بیش از حد از CPU در ویندوز 10 را حل کرد؟

7. NFC را غیرفعال کنید

اگر NFC در رایانه شما فعال است ، ممکن است دلیل مشکل شما باشد. به همین دلیل ، غیرفعال کردن NFC ممکن است راه دیگری برای حل این مشکل باشد. برای غیرفعال کردن NFC ، به “تنظیمات> شبکه و اینترنت” بروید. در پنجره سمت چپ ، به دنبال حالت هواپیما باشید. روی آن کلیک کنید. در پنل سمت راست می توانید کلید روشن / خاموش NFC را مشاهده کنید. NFC را در اینجا غیرفعال کنید و سپس بررسی کنید آیا مشکل شما حل شده است؟

نتایجی که اظهار شده

امیدواریم راه حل های بالا مشکل شما را حل کرده باشد. بیشتر اوقات در Task Manager ، فرایندهایی را می بینید که نام آنها مهم نیست. بهتر است چنین فرآیندهایی را در Task Manager متوقف نکنید مگر اینکه مطمئن باشید که اوضاع را بدتر نخواهد کرد.

WUDFHost.exe یکی از چندین فرآیند مهم در سیستم عامل است و بنابراین در Task Manager که به دلیل اهمیت آن نباید آن را متوقف کنید. بهتر است با چنین فرایندهای مهمی آشنا باشید تا به طور ناخواسته کارهایی را که برای سیستم عامل حیاتی هستند متوقف نکنید.

WUDFHost.exe نوشته شده است ، چرا از CPU بسیار زیادی استفاده می کند و راه حل های این مشکل چیست؟ اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.