• خانه
  • اخبار
  • Winamp، بهترین پخش کننده MP3 از دهه 90، به تازگی یک به روز رسانی بزرگ دریافت کرده است

Winamp، بهترین پخش کننده MP3 از دهه 90، به تازگی یک به روز رسانی بزرگ دریافت کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Winamp، بهترین پخش کننده MP3 از دهه 90، به تازگی یک به روز رسانی بزرگ دریافت کرده است


Winamp.  Winamp هرگز تغییر نمی کند.

بزرگنمایی / Winamp. Winamp هرگز تغییر نمی کند. (اعتبار: اندرو کانینگهام)

در اواخر دهه 90 و اوایل دهه 2000، قبل از روزهای آی پاد و فروشگاه موسیقی iTunes، برنامه ای به نام Winamp وجود داشت. افراد بالای 30 سال Winamp را به یاد خواهند آورد بر پخش کننده موسیقی برتر برای افرادی که از Napster، Limewire و Kazaa برای دانلود غیرقانونی MP3 های Aerosmith در دسکتاپ Gateway خود استفاده می کنند. (برای هر کس کوچکتر از آن: مانند Spotify بود، اما باید به صورت دستی هر آهنگی را که می خواستید به آن گوش دهید جمع آوری می کردید و خودتان آن را به برنامه اضافه می کردید.)

مانند بسیاری از برنامه‌های کاربردی رایانه‌های شخصی تأثیرگذار از دوران ویندوز 95، در نهایت توسط نرم‌افزارها و مدل‌های تجاری جدیدتر پیشی گرفت و فراموش شد، اما از نظر فنی او هرگز در واقع نمرده بود. تجسم اصلی Winamp در اواخر سال 2013 ناپدید شد و توسط AOL پس از سال ها سوء مدیریت بسته شد. شرکتی به نام Radionomy در ژانویه 2014 بقایای Winamp را از AOL خریداری کرد و در سال 2016 به روز رسانی برنامه را فاش کرد. نسخه اصلاح شده این بیلد به طور رسمی در سال 2018 منتشر شد و به روز رسانی اصلی نسخه 6.0 برای سال 2019 برنامه ریزی شده بود.

این طرح ظاهرا محقق نشد. اما هفته گذشته، برای اولین بار در چهار سال گذشته، Radionomy نسخه جدیدی از Winamp را منتشر کرد. یادداشت‌های انتشار Winamp 5.9 RC1 Build 1999 می‌گویند که این به‌روزرسانی نشان‌دهنده چهار سال کار دو تیم توسعه جداگانه است که به دلیل همه‌گیری COVID-19 بین آن‌ها به تأخیر افتاده است.

3 پاراگراف باقی مانده را بخوانید | نظرات