• خانه
  • اخبار
  • WHO، ایالات متحده نگران است که نمونه های آزمایشگاهی بیولوژیکی اوکراین ممکن است به روس ها برود

WHO، ایالات متحده نگران است که نمونه های آزمایشگاهی بیولوژیکی اوکراین ممکن است به روس ها برود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
WHO، ایالات متحده نگران است که نمونه های آزمایشگاهی بیولوژیکی اوکراین ممکن است به روس ها برود


یک کارمند مراقبت‌های بهداشتی در حین انجام وظیفه در آزمایشگاه باکتری‌شناسی در مرکز آزمایشگاهی منطقه‌ای Lviv در سرویس بهداشتی و اپیدمیولوژی دولتی، لویو، اوکراین غربی، لوله‌ها را حمل می‌کند.

بزرگنمایی / یک کارمند مراقبت‌های بهداشتی در حین انجام وظیفه در آزمایشگاه باکتری‌شناسی در مرکز آزمایشگاهی منطقه‌ای Lviv در سرویس بهداشتی و اپیدمیولوژی دولتی، لویو، اوکراین غربی، لوله‌ها را حمل می‌کند. (اعتبار: گتی | انتشارات آینده)

بر اساس گزارش رویترز، سازمان جهانی بهداشت به مقامات اوکراین توصیه کرده است که همه پاتوژن‌های پرخطر را که در آزمایشگاه‌های بهداشت عمومی نگهداری می‌شوند، نابود کنند تا از انتشار آنها در بحبوحه حمله روسیه جلوگیری شود.

این آژانس گفت که سال ها با مقامات اوکراینی برای ترویج شیوه های امنیتی در آزمایشگاه های خود برای جلوگیری از “انتشار تصادفی یا عمدی عوامل بیماری زا” کار کرده است. در ایمیلی به رویترز آمده است: به عنوان بخشی از این کار طولانی مدت، “سازمان بهداشت جهانی اکیدا توصیه کرده است که وزارت بهداشت اوکراین و سایر مقامات مسئول، پاتوژن های پرخطر را برای جلوگیری از هرگونه نشت احتمالی نابود کنند.” سازمان جهانی بهداشت مشخص نکرد که چه زمانی این توصیه را ارائه کرد یا اینکه آیا آن را اجرا کرد.

این خبر پس از شهادت ویکتوریا نولند، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی در سنا منتشر شد که گفت ایالات متحده «کاملاً نگران» است که نیروهای روسی به دنبال آزمایشگاه‌های تحقیقات بیولوژیکی اوکراین برای تحت کنترل گرفتن نمونه‌های بالقوه خطرناک هستند.

6 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات