• خانه
  • اخبار
  • Ursa Major می گوید موتور هدلی آن از شلیک عمودی و استفاده مافوق صوت پشتیبانی می کند

Ursa Major می گوید موتور هدلی آن از شلیک عمودی و استفاده مافوق صوت پشتیبانی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Ursa Major می گوید موتور هدلی آن از شلیک عمودی و استفاده مافوق صوت پشتیبانی می کند


جزء موشک شعله را در یک انبار تاریک فوران می کند.

بزرگنمایی / آتش داغ بر روی موتور هدلی غنی از اکسیژن با سوختن تدریجی دب اکبر در مقر Bertwood در کلرادو. (اعتبار: دب اکبر)

استارت‌آپ Ursa Major روز چهارشنبه اعلام کرد که صلاحیت موتور موشک هدلی خود را برای استفاده با پرتابگر فضایی و سیستم پرتاب مافوق صوت تکمیل کرده است. این شرکت مستقر در کلرادو گفت که از قبل تحویل موتورهای آماده برای پرواز هدلی را به دو مشتری فانتوم اسپیس و استراتولانچ آغاز کرده است و قصد دارد در سال جاری در مجموع 30 موتور تولید کند.

موتور هدلی به عنوان یک موتور موشک نسبتاً کوچک است و حدود 5000 پوند نیروی رانش دارد. در این سطح از عملکرد، هدلی با موتور رادرفورد آزمایشگاه راکت قابل مقایسه است، که 9 مورد از آنها اولین مرحله موشک الکترون راکت راکت را تامین می کند.

در بیانیه ای، دب اکبر انعطاف پذیری موتور هدلی را برجسته کرد، زیرا در دو محیط بسیار متفاوت استفاده می شود. فانتوم اسپیس در حال توسعه موشک دیتونا خود به عنوان یک شتاب دهنده با سرعت کم است که در فاز اول از هفت موتور هدلی برای بلند کردن 450 کیلوگرم در مدار پایین زمین استفاده می کند. یک موتور هدلی منفرد و خلاء بهینه شده، مرحله بالایی را تامین می کند. فانتوم می گوید برای سال 2023 پرتاب را رزرو کرده است.

9 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات