منو سایت

  • خانه
  • TSMC به درخواست ایالات متحده برای اطلاعات زنجیره تامین پاسخ داد

TSMC به درخواست ایالات متحده برای اطلاعات زنجیره تامین پاسخ داد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

قبل از پایان ماه اکتبر سال جاری، اعلام شد که وزارت بازرگانی ایالات متحده در تلاش برای درک بهتر زنجیره تامین نیمه هادی ها، از شرکت های تایوانی تولید کننده این قطعات خواسته است تا اطلاعات خاصی را در اختیار این وزارتخانه قرار دهند. شرکت نیمه هادی تایوانی TSMC یکی از شرکت هایی است که ایالات متحده به دنبال اطلاعات برای آن است.

TSMC بزرگترین سازنده قطعات نیمه هادی مستقل در جهان است و تراشه های مورد نیاز شرکت های فناوری بزرگ مانند اپل، مدیاتک، AMD، انویدیا و سایر برندهای معروف را تولید می کند.

TSMC اعلام کرد که به درخواست ایالات متحده برای ارسال اطلاعات در مورد زنجیره تامین بدون ارائه داده های خاص مشتری پاسخ داده است.

دیروز بلومبرگ نیوز گزارش داد TSMC به درخواست وزارت بازرگانی ایالات متحده برای اطلاعات در مورد زنجیره تامین پاسخ داد. اما در این بین هیچ اشاره ای به داده های مشتری خاص وجود ندارد. TSMC در بیانیه ای که دیروز منتشر کرد، بیانیه مشابهی را بیان کرد. نینا کائو; سخنگوی TSMC در ایمیلی به بلومبرگ گفت که این شرکت تایوانی به حفاظت از اطلاعات محرمانه مشتریان خود متعهد است.

TSMC به درخواست ایالات متحده برای ارائه اطلاعات در مورد زنجیره تامین خود پاسخ داد

پرسشنامه ارائه شده توسط ایالات متحده از شرکت های نیمه هادی خواسته شده است تا اطلاعاتی در مورد موجودی، تاخیرها، زمان تحویل، روش های تحویل و هر اقدامی که برای افزایش ظرفیت تولید تراشه انجام می شود، ارائه دهند. ایالات متحده همچنین اطلاعاتی در مورد مشتریان اصلی هر شرکت درخواست کرده است. مشکل کمبود تراشه های جهانی بر تولید برخی از محصولات فنی ارائه شده توسط شرکت های بزرگ فناوری از جمله اپل تأثیر گذاشته است.

وزارت بازرگانی ایالات متحده مهلت 8 نوامبر (17 نوامبر) را برای اسناد ارسال شده توسط شرکت های نیمه هادی تعیین کرده است. بنابراین TSMC در آخرین لحظه به درخواست ایالات متحده پاسخ داد. با این حال، پاسخ به این درخواست کاملاً داوطلبانه بود.

با این حال، جینا ریموندو; وزیر بازرگانی ایالات متحده به شرکت های نیمه هادی هشدار داده است که در صورت عدم ارائه اطلاعات، دولت ایالات متحده ممکن است آنها را بر اساس قانون تولید دفاعی مجبور به انجام این کار کند.

مقامات تایوان و کره جنوبی نگران هستند که دولت ایالات متحده در تلاش است تا اسرار تجاری شرکت های نیمه هادی را فاش کند. دولت چین نگران است که وزارت بازرگانی ایالات متحده داده های ارائه شده توسط TSMC را بررسی کند و بر این اساس تحریم هایی را علیه شرکت های چینی اعمال کند. پیش از این، ایالات متحده تحریم های مشابهی را علیه هواوی به عنوان تهدیدی برای امنیت ملی این کشور اعمال کرده بود.

شرکت های کره ای نیز اعلام کرده اند که به درخواست وزارت بازرگانی آمریکا برای کسب اطلاعات پاسخ خواهند داد.

وزارت خزانه داری کره جنوبی اوایل صبح دیروز اعلام کرد که شرکت های فناوری این کشور اطلاعات نیمه هادی را در اختیار ایالات متحده قرار خواهند داد. با این حال، این شرکت ها با درخواست اطلاعات تنها به صورت جزئی و محدود موافقت خواهند کرد.

کره جنوبی زادگاه سامسونگ و سامسونگ فوندری است. Samsung Foundry به همراه TSMC یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تراشه قراردادی در جهان است. این دو شرکت وظیفه تولید چیپس را بر عهده دارند که شرکت های طراحی آنها امکانات تولیدی ندارند.

مشکل کمبود چیپ در جهان به دلیل شیوع بیماری کووید یک واقعیت غیرقابل انکار است. به طور دقیق تر، خودروسازان انتظار داشتند که شیوع ویروس کرونا باعث کاهش فروش محصولات آنها شود. در این راستا، این شرکت ها تصمیم گرفتند تا اندازه معمول سفارشات خود را برای نیمه هادی ها کاهش دهند. در عوض، تقاضا برای وسایل نقلیه جدید افزایش یافت و خودروسازان نتوانستند عرضه چیپس را تامین کنند. به ناچار از تمام تراشه های ذخیره شده استفاده کردند و سفارشات خرید نیمه هادی را تا حد امکان افزایش دادند.

مشکل کمبود تراشه نیز بر عملکرد اپل تاثیر گذاشته است. تیم کوک؛ مدیر عامل اپل اخیراً اظهارات عجیبی را بیان کرده است که این شرکت با کمبود تراشه های قدیمی دست و پنجه نرم می کند. با این حال، غول کوپرتینویی اخیراً اعلام کرد که تولید تبلت‌های آی‌پد را تا 50 درصد کاهش داده است تا اطمینان حاصل شود که قطعات کافی برای تمام مدل‌های آیفون 13 تامین می‌شود. به این ترتیب، اپل می‌تواند اوضاع را کنترل کند. زیرا تقاضا برای iPad بسیار کمتر از بهترین و جدیدترین مدل های آیفون است.

اپل علاوه بر کاهش تولید آی‌پد، سفارش‌های مدل‌های قدیمی‌تر آیفون را که هنوز در حال فروش هستند، کاهش داده است. این راه حل مربوط به مشکل کمبود تراشه است. زیرا غول کوپرتینویی نمی تواند نیمه هادی های مورد استفاده در مدل های قبلی آیفون را ارائه دهد.

پاسخ TSMC به درخواست اطلاعات زنجیره تامین ایالات متحده برای اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.