• خانه
  • اخبار
  • SSD 256 گیگابایتی M6 MacBook Pro فقط نصف سرعت M1 است

SSD 256 گیگابایتی M6 MacBook Pro فقط نصف سرعت M1 است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
SSD 256 گیگابایتی M6 MacBook Pro فقط نصف سرعت M1 است


لپ تاپ اپل با درب بسته

بزرگنمایی / این مک بوک پرو 2022 13 اینچی است (اعتبار: ساموئل آکسون)

استفاده از تراشه M2 بزرگترین تغییر در مک بوک پرو 13 اینچی جدید در مقایسه با نسخه M1 است که اپل در سال 2020 منتشر کرد، اما واضح است که این تنها مورد نیست. YouTubers در کانال های Max Tech و Created Tech (از طریق MacRumors) سرعت نسخه 256 گیگابایتی M2 MacBook Pro را آزمایش کردند و دریافتند که سرعت خواندن و نوشتن SSD تا 50٪ کمتر از SSD 256 گیگابایتی در M1 MacBook است. حرفه ای

به نظر می رسد مقصر پیکربندی فلش NAND باشد. هر دو کاربر یوتیوب از مک بوک پرو جدید استفاده کردند و دریافتند که نسخه های 256 گیگابایتی تنها از یک تراشه فلش NAND با ظرفیت 256 گیگابایت استفاده می کنند، در حالی که مک بوک پرو M1 از یک جفت تراشه فلش 128 گیگابایتی استفاده می کند. در دستگاه‌هایی که دارای چندین تراشه NAND فیزیکی هستند، SSD‌ها از فرآیندی به نام interleaving برای خواندن داده‌ها از چند تراشه فیزیکی و نوشتن داده‌ها به طور همزمان استفاده می‌کنند. از تراشه های کمتری استفاده کنید و می توانید حداکثر عملکرد خود را محدود کنید.

اگرچه برای هر کسی که ارزان ترین نسخه مک بوک پرو را خریداری می کند مایه تاسف است، اما این مشکل منحصر به اپل نیست. بسیاری از SSD های مدرن برای رایانه ها تنها حداکثر سرعت نامی خود را ارائه می دهند که از ظرفیت 1 ترابایت یا 2 ترابایت شروع می شود. در دسترس بودن تراشه های NAND با چگالی بالاتر من میتوانم حداکثر ظرفیت خود را افزایش دهید و این امکان را فراهم می کند که 4 ترابایت حافظه را در دستگاهی قرار دهید که کمی بزرگتر از آدامس است. اما کاهش سرعت در ظرفیت های پایین تر از عوارض جانبی نامطلوب افزایش تراکم است.

1 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات