• خانه
  • اخبار
  • SpaceX و Viasat بر سر اینکه آیا Starlink می‌تواند به تعهدات FCC برای سرعت عمل کند یا خیر، با هم درگیر هستند

SpaceX و Viasat بر سر اینکه آیا Starlink می‌تواند به تعهدات FCC برای سرعت عمل کند یا خیر، با هم درگیر هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
SpaceX و Viasat بر سر اینکه آیا Starlink می‌تواند به تعهدات FCC برای سرعت عمل کند یا خیر، با هم درگیر هستند


دیش ماهواره استارلینک روی پشت بام خانه.

بزرگنمایی / دیش ماهواره استارلینک. (اعتبار: Starlink)

بیش از یک سال و نیم پس از به دست آوردن 886 میلیون دلار سرمایه گذاری باند پهن از سوی صندوق فرصت های دیجیتال دولتی روستایی (RDOF)، اسپیس ایکس همچنان در تلاش است تا از کمیسیون ارتباطات فدرال پول دریافت کند. یکی از مشکلات Starlink – البته نه تنها مشکل – یک سری اعتراضات از سوی شرکت ماهواره ای Viasat است که می گوید Starlink ظرفیت و سرعت لازم برای انجام تعهدات FCC را ندارد.

در یک پرونده جدید FCC، SpaceX “کمپین نادرست” Viasat علیه بودجه Starlink را محکوم کرد. اسپیس ایکس به FCC گفت: «ویاسات به طور شفاف تلاش می‌کند تا کمیسیون را وادار کند تا به هر قیمتی از رقابت برای محافظت از فناوری قدیمی خود جلوگیری کند. طبق لایت ریدینگ، پرونده جدید اسپیس ایکس روز جمعه ثبت شد و روز دوشنبه در وب سایت FCC قرار گرفت.

اما اسپیس ایکس ممکن است برای دریافت بودجه خود مشکل داشته باشد حتی اگر Viasat هرگز مخالفت نکرده باشد. Starlink در دسامبر 2020 مبلغ 886 میلیون دلار مشروط از FCC در هفته های پایانی دوره ریاست آجیت پای دریافت کرد. گروه حمایت از مصرف کننده، مطبوعات آزاد، پی را به «یارانه دادن» متهم کرد[ing] پهنای باند برای ثروتمندان»، با اشاره به اینکه Starlink در مناطق شهری، از جمله مکان‌هایی در یا نزدیک فرودگاه‌های اصلی، پول دریافت کرده است.

خواندن 14 پاراگراف باقی مانده | نظرات