• خانه
  • اخبار
  • Oreology معمایی را بررسی می کند که چرا پرکننده های کرم Oreo معمولاً به یک طرف می چسبند

Oreology معمایی را بررسی می کند که چرا پرکننده های کرم Oreo معمولاً به یک طرف می چسبند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Oreology معمایی را بررسی می کند که چرا پرکننده های کرم Oreo معمولاً به یک طرف می چسبند


اگر نیاز به تست مکانیک Oreo دارید، چه دستگاهی بهتر از هیدرومتر وجود دارد؟

همه یک روش مورد علاقه برای خوردن کلوچه های خوشمزه Oreo دارند: قبل از فرو بردن وافل های شکلاتی در یک لیوان شیر، ابتدا هر دو نیمه را برگردانید تا فیلینگ خامه را بخورید. اما ممکن است متوجه شده باشید که کرم معمولاً فقط به یک وافل شکلاتی می چسبد. دانشمندان MIT در مقاله‌ای که در مجله Physics of Fluids منتشر شده است، سعی کرده‌اند به دلیل رایج بودن این موضوع پی ببرند. نویسندگان با بازیگوشی خواستار یک رشته علمی جدید شدند که آن را “اورولوژی” نامیدند (“اورئو” پس از کوکی کلاسیک Nabisco، “منطق” از یونانی برای “مطالعه جریان”). رئولوژی).

یکی از نویسندگان کریستال اونز، فارغ التحصیل MIT، به طور خاص غذا مطالعه نمی کند. تمرکز اصلی آن بر چاپ سه بعدی با جوهرهای مایع پیچیده است. او به Ars گفت: “اما نمونه های عالی از مایعات پیچیده در اطراف ما وجود دارد – مقدار زیادی غذا، سس، ادویه جات ترشی جات، ماست، بستنی و سایر محصولات.” بنابراین طبیعی و راحت است که برای آزمایش تئوری های خود غذا پیدا کنیم. اوونز در اوایل تحقیق خود برای پایان نامه دکترا، ابزار رئولوژی جدیدی طراحی کرد و آن را روی ژل مو و سس مایونز آزمایش کرد تا مطمئن شود که با مواد روزمره کار می کند.

منابع علمی فراوانی در مورد آنچه که اوونز آن را «جریان های مرتبط با آشپزخانه» می نامد، وجود دارد. به عنوان مثال، دانشمندان ساختار پنیر را مطالعه کرده اند. ترکیب و جریان خمیر و نان بدون گلوتن را مطالعه می کند. کشف کرد که چرا رشته‌های عسل می‌توانند دراز و نازک شوند در حالی که چکه می‌کنند بدون اینکه واقعاً بشکنند. راهی برای توزیع یکنواخت کره کاکائو در شکلات برای بهبود بافت درک شده ابداع کنید. بررسی کنید که چرا آجیل برزیلی به بالای جعبه آجیل مخلوط می رسد (همچنین به عنوان “اثر آجیل برزیل” شناخته می شود). و متوجه شد که چگونه با افزودن آرد ذرت یا شراب، جریان پنیر فوندو سوئیسی را تنظیم کند.

12 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات