• خانه
  • اخبار
  • Omicron استدلال “مصونیت طبیعی” در برابر COVID را رد می کند

Omicron استدلال “مصونیت طبیعی” در برابر COVID را رد می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Omicron استدلال "مصونیت طبیعی" در برابر COVID را رد می کند


یک پسر 13 ساله دریافت واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 را در هارتفورد، کانکتیکات، در 13 می 2021 جشن می گیرد.

بزرگنمایی / جشن دریافت واکسن COVID-19 Pfizer-BioNTech در هارتفورد، کانکتیکات، یک نوجوان 13 ساله، 13 مه 2021 (اعتبار: گتی | JOSEPH PREZIOSO)

به اصطلاح “ایمنی طبیعی” در برابر COVID-19 همیشه یک استدلال باورنکردنی برای اجتناب از واکسیناسیون در طول یک بیماری همه گیر بوده است. اما در میان Omicron، مصونیت طبیعی به وضوح آشغال است.

افراد واکسینه نشده که از عفونت کروناویروس omicron بهبود می یابند با سطوح ناچیز آنتی بادی های خنثی کننده omicron باقی می مانند. آنها همچنین تقریباً هیچ آنتی بادی خنثی کننده ای علیه هیچ یک از پنج نوع دیگر ویروس کرونا از جمله دلتا ندارند. با این حال، افرادی که قبل از ابتلا به عفونت omicron واکسینه شده اند، محافظت قوی در برابر هر پنج گزینه دارند و برخی از بالاترین سطوح آنتی بادی خنثی کننده به omicron را دارند.

این همه بر اساس یک مطالعه جدید است که پروفایل آنتی بادی های خنثی کننده را در افرادی که همگی از عفونت omicron بهبود یافته اند، با یا بدون ایمنی قبلی، بررسی می کند. این مطالعه روز چهارشنبه توسط تیمی از محققان اتریشی در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد. این محققان توسط ویروس شناس جانین کیمپل از دانشگاه پزشکی اینسبروک هدایت شدند.

10 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات