• خانه
  • اخبار
  • macOS Ventura پشتیبانی Rosetta را به ماشین‌های مجازی لینوکس گسترش خواهد داد

macOS Ventura پشتیبانی Rosetta را به ماشین‌های مجازی لینوکس گسترش خواهد داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
macOS Ventura پشتیبانی Rosetta را به ماشین‌های مجازی لینوکس گسترش خواهد داد


macOS Ventura پشتیبانی Rosetta را به ماشین‌های مجازی لینوکس گسترش خواهد داد

افزایش (اعتبار: اپل)

یکی از معدود کارهایی که مک های اینتل می توانند انجام دهند، مک های اپل سیلیکون است نمی تواند سیستم عامل های نوشته شده برای پردازنده های اینتل در ماشین های مجازی در حال اجرا هستند. بیشتر از همه، این بدان معنی است که در حال حاضر هیچ راه قانونی برای راه اندازی ویندوز در Apple Silicon Mac وجود ندارد.

با این حال، Apple Silicon Mac می‌تواند سیستم‌عامل‌های نوشته شده برای پردازنده‌های Arm را در ماشین‌های مجازی اجرا کند، از جمله نسخه‌های دیگر macOS و نسخه‌های سازگار با Arm از لینوکس. و این ماشین‌های مجازی لینوکس دارای ویژگی جدیدی در macOS Ventura هستند: توانایی اجرای برنامه‌های نوشته شده برای پردازنده‌های x86 با استفاده از Rosetta، همان فناوری ترجمه دودویی که به Apple Silicon Mac اجازه می‌دهد برنامه‌های نوشته شده برای Intel Mac را اجرا کند.

مستندات اپل شما را از طریق الزامات استفاده از Rosetta به عنوان بخشی از سیستم عامل مهمان لینوکس راهنمایی می کند – این نیاز به ایجاد یک فهرست مشترک دارد که هم macOS و هم Linux بتوانند به آن دسترسی داشته باشند و برخی از دستورات ترمینال لینوکس را برای راه اندازی اجرا کنند. اما هنگامی که این مراحل را انجام دادید، می‌توانید از سازگاری برنامه‌های کاربردی گسترده‌تر که با قابلیت اجرای کد x86 و همچنین کد Arm ارائه می‌شود، لذت ببرید.

3 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات