• خانه
  • اخبار
  • IndyCar در سال 2023 به سمت اتانول 100٪ تجدید پذیر حرکت می کند

IndyCar در سال 2023 به سمت اتانول 100٪ تجدید پذیر حرکت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
IndyCar در سال 2023 به سمت اتانول 100٪ تجدید پذیر حرکت می کند


امسال ایندیاناپولیس 500 آخرین خودرویی خواهد بود که با بنزین E85 کار می کند.  از سال آینده، این سری به اتانول تجدید پذیر تغییر می کند.

بزرگنمایی / امسال ایندیاناپولیس 500 آخرین خودرویی خواهد بود که با بنزین E85 کار می کند. از سال آینده، این سری به اتانول تجدید پذیر تغییر می کند. (اعتبار: Meyer Shank Racing)

سری مسابقه‌های ایندی‌کار در سال آینده به سمت سوخت‌های کاملاً تجدیدپذیر حرکت خواهند کرد. روز جمعه، پیش از مسابقه یکشنبه 500 ایندیاناپولیس، ایندی کار اعلام کرد که از سال آینده، خودروهای مسابقه ای با سوخت مسابقه ای اتانول تجدیدپذیر نسل دوم که توسط شل ساخته شده است، نیرو خواهند گرفت.

کارلوس مورر، معاون اجرایی بخش ها و کربن زدایی در شل، گفت: راه حل های سوخت، روان کننده و انرژی که از طریق روابط استراتژیک ما با IndyCar و Penske Corporation ایجاد شده است، در نهایت می تواند به تسریع کاهش انتشار کربن در بسیاری از بخش های اقتصاد کمک کند. “اتحادیه های فنی شل برای موتوراسپرت ها در سراسر جهان یک سایت آزمایشی برای فناوری ها و محصولات سوخت و روان کننده ها در شرایط سخت جاده ای فراهم می کنند.”

فرآیند تولید اتانول IndyCar نسبت به سوخت کم کربنی که فرمول 1 برای سال 2026 در نظر گرفته است کمی کمتر عجیب و غریب خواهد بود. شل به جای جذب کربن و الکترولیز، از ضایعات نیشکر و سایر مواد خام تجدیدپذیر استفاده خواهد کرد که در آن هیدرولیز و تخمیر می شوند. کارخانه ای در برزیل که توسط Raízen اداره می شود (شل یک مالک مشترک است).

2 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات