• خانه
  • اخبار
  • ICANN دامنه های اینترنتی روسی را لغو نمی کند، می گوید که تأثیر آن “فاجعه بار” خواهد بود.

ICANN دامنه های اینترنتی روسی را لغو نمی کند، می گوید که تأثیر آن “فاجعه بار” خواهد بود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ICANN دامنه های اینترنتی روسی را لغو نمی کند، می گوید که تأثیر آن "فاجعه بار" خواهد بود.


نقشه ای از جهان با خطوط درخشان که نشان می دهد کشورها چگونه از طریق اینترنت جهانی به هم متصل هستند.

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Getty Images | Yuichiro Chino)

درخواست اوکراین برای قطع ارتباط روسیه با بخش های اصلی اینترنت توسط یک گروه غیرانتفاعی که سیستم نام دامنه اینترنتی (DNS) را نظارت می کند رد شد. مدیر عامل ICANN (شرکت اینترنتی برای نام‌ها و شماره‌های اختصاص‌یافته)، گوران ماربی، گفت که این گروه باید “بی طرفی خود را حفظ کند و در حمایت از اینترنت جهانی عمل کند.”

ماربی در پاسخ به میخائیلو فدوروف معاون نخست وزیر اوکراین نوشت: «مأموریت ما به اقدامات جنایتکارانه، اعمال تحریم ها یا محدود کردن دسترسی به بخش هایی از اینترنت – صرف نظر از اقدامات تحریک آمیز – نمی رسد. ICANN سیاست های خود را به طور مداوم و مطابق با فرآیندهای مستند اجرا می کند. تغییرات یک جانبه اعتماد به مدل چند ذی‌نفعی و سیاست‌های طراحی شده برای حفظ قابلیت همکاری جهانی در اینترنت را تضعیف می‌کند.»

اوکراین روز دوشنبه از ICANN خواست دامنه های سطح بالای روسی مانند .ru، .rf و .su را حذف کند. برای “کمک به لغو گواهینامه های SSL” این دامنه ها؛ و سرورهای ریشه DNS را در روسیه خاموش کنید. فدوروف ادعا می کند که “اقدامات درخواستی به مصرف کنندگان کمک می کند تا اطلاعات قابل اعتماد را در مناطق دامنه جایگزین جستجو کنند و از تبلیغات و اطلاعات نادرست جلوگیری کنند.”

7 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات