• خانه
  • اخبار
  • Google مرگ کوکی‌های ردیابی را دوباره به تأخیر می‌اندازد، زمان «تست» بیشتری می‌خواهد

Google مرگ کوکی‌های ردیابی را دوباره به تأخیر می‌اندازد، زمان «تست» بیشتری می‌خواهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Google مرگ کوکی‌های ردیابی را دوباره به تأخیر می‌اندازد، زمان «تست» بیشتری می‌خواهد


کلمه

بزرگنمایی (اعتبار: Aurich Lawson/Getty Images)

رقبای مرورگر کروم، سافاری و فایرفاکس، کوکی‌های ردیابی شخص ثالث را که توسط تبلیغ‌کنندگان به‌طور پیش‌فرض استفاده می‌شوند را برای بیش از دو سال مسدود کرده‌اند. گوگل، بزرگترین شرکت تبلیغاتی جهان، به صورت کامل می خواهد با رقابت خود مقابله کند و ردیابی کاربران را کاهش دهد. انجام این کار فقط کمی بیشتر طول می کشد. آخرین پست وبلاگ Google جزئیات تاخیر دوم در توقف کوکی های ردیابی شخص ثالث را شرح می دهد. گوگل می گوید از این پس تا نیمه دوم سال 2024 از روش ردیابی پشتیبانی خواهد کرد.

گوگل سالانه حدود 200 میلیارد دلار درآمد تبلیغاتی به دست می آورد، بنابراین اگر به طور ناگهانی در ردیابی وب دچار مشکل شود، این شرکت ضرر زیادی خواهد کرد. موضع اعلام شده گوگل این است که تا زمانی که یک سیستم ردیابی رفتاری جایگزین را مستقیماً در کروم ایجاد نکند، از رقابت خودداری می کند. شرکت این سیستم را “جعبه ایمنی حریم خصوصی” می نامد.

تا کنون، گوگل چندین روش ردیابی مختلف را ارائه کرده است. اول FLOC (آموزش فدرال همگروه ها) بود که با مخالفت گسترده بنیاد مرز الکترونیک و سایر حامیان حریم خصوصی مواجه شد. گوگل سپس به API Themes منتقل شد که در حال حاضر در حال آزمایش است.

3 پاراگراف باقی مانده را بخوانید | نظرات