• خانه
  • اخبار
  • Google با شکایات بیشتری در مورد حفظ حریم خصوصی به دلیل فرآیند ثبت نام “تقلبی” روبرو شد

Google با شکایات بیشتری در مورد حفظ حریم خصوصی به دلیل فرآیند ثبت نام “تقلبی” روبرو شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Google با شکایات بیشتری در مورد حفظ حریم خصوصی به دلیل فرآیند ثبت نام "تقلبی" روبرو شد


Google با شکایات بیشتری در مورد حفظ حریم خصوصی به دلیل فرآیند ثبت نام

بزرگنمایی (اعتبار: 400tmax | iStock منتشر نشده)

بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان برای حساب‌های Google ثبت‌نام کرده‌اند و از طریق صفحه‌هایی که قول می‌دهند «اطلاعات شخصی شما خصوصی و ایمن هستند» کلیک می‌کنند. این هفته، فرآیند ثبت‌نام گوگل زمانی که گروه‌های حقوق مصرف‌کننده در اتحادیه اروپا شکایت‌های جدیدی درباره حریم خصوصی صادر کردند که نشان می‌دهد برعکس این موضوع صادق است – که Google عمداً در حال طراحی تنظیمات پیش‌فرض برای فریب کاربران جدید برای ارائه مجوز برای جمع‌آوری و اشتراک‌گذاری گسترده است، مورد انتقاد قرار گرفت. محدوده اطلاعات شخصی

سازمان مصرف کنندگان اروپایی BEUC به رویترز گفت: “زبانی که گوگل در هر مرحله از فرآیند ثبت نام استفاده می کند مبهم، ناقص و گمراه کننده است.” BEUC به هماهنگ کردن یک اقدام مدنی بالقوه در آلمان و چندین شکایت جدید به مقامات حفاظت از داده توسط گروه های حقوق مصرف کننده در فرانسه، یونان، جمهوری چک، نروژ و اسلوونی کمک می کند.

مسئله کلیدی در این شکایات این است که چقدر گوگل انتخاب گزینه‌های سازگار با حریم خصوصی را برای کاربران حساب دشوار می‌کند. گروه های کاربری استدلال می کنند که ایجاد یک حساب کاربری برای به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی بسیار آسان تر از محافظت از آن است. همانطور که توسط Tech Crunch گزارش شده است، گوگل یک گزینه “سفارشی سازی اکسپرس” با یک کلیک را برای فعال کردن ردیابی داده ها طراحی کرده است، در حالی که “سفارشی سازی دستی” برای خاموش کردن ردیابی به 10 کلیک نیاز دارد.

خواندن 9 پاراگراف باقی مانده | نظرات