• خانه
  • اخبار
  • FDA واکسن J&J را پس از نهمین گزارش مرگ ناشی از لخته شدن متوقف کرد

FDA واکسن J&J را پس از نهمین گزارش مرگ ناشی از لخته شدن متوقف کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
FDA واکسن J&J را پس از نهمین گزارش مرگ ناشی از لخته شدن متوقف کرد


جعبه‌های واکسن کووید-19 جانسون و جانسون جانسون در یک سایت واکسیناسیون فلوریدا.

بزرگنمایی / جعبه‌های واکسن کووید-19 جانسون و جانسون جانسون در یک سایت واکسیناسیون فلوریدا. (اعتبار: گتی | پل هنسی)

سازمان غذا و داروی ایالات متحده اواخر روز پنجشنبه استفاده از واکسن کووید-۱۹ توسط جانسون و جانسون (یانسن) را با اشاره به خطر یک اختلال لخته شدن خون بسیار نادر اما شدید به نام ترومبوز همراه با سندرم ترومبوسیتوپنی (TTS) محدود کرد.

از این پس، واکسن J&J فقط برای افراد 18 سال و بالاتر که نمی‌توانند یا نمی‌خواهند واکسن جایگزین علیه کووید-19 دریافت کنند، استفاده می‌شود. این افراد شامل افرادی هستند که واکنش آلرژیک تهدید کننده زندگی (آنافیلاکسی) به واکسن mRNA COVID-19 داشته اند، افرادی که نگرانی های شخصی در مورد واکسن های mRNA COVID-19 دارند و در غیر این صورت واکسینه نمی شوند، و افرادی که به واکسن mRNA COVID-19 دسترسی ندارند. واکسن mRNA COVID-19.

این محدودیت زمانی اعمال می‌شود که FDA و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها از نزدیک افرادی را که علیه J&J COVID-19 برای TTS واکسینه شده‌اند، تحت نظر دارند. تا به امروز، آژانس ها 60 مورد TTS مرتبط با واکسن را شناسایی و تایید کرده اند که شامل 9 مورد مرگ می شود. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) روز پنجشنبه گفت که این نشان دهنده درصد 3.23 مورد TTS در هر میلیون دوز واکسن J&J و درصد 0.48 مرگ TTS در هر میلیون دوز واکسن است.

6 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات