• خانه
  • اخبار
  • FDA دوزهای تقویت کننده COVID-19 را برای کودکان 5 تا 11 ساله برجسته می کند

FDA دوزهای تقویت کننده COVID-19 را برای کودکان 5 تا 11 ساله برجسته می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
FDA دوزهای تقویت کننده COVID-19 را برای کودکان 5 تا 11 ساله برجسته می کند


پسری قبل از تزریق واکسن فایزر کووید-19 در محل واکسیناسیون 5 تا 11 ساله در پارک ایستمونته در آلتامونته اسپرینگز، فلوریدا، یک پنج را به پرستار می دهد.

بزرگنمایی / پسری قبل از تزریق واکسن فایزر کووید-19 در محل واکسیناسیون 5 تا 11 ساله در پارک ایستمونته در آلتامونته اسپرینگز، فلوریدا، یک پنج را به پرستار می دهد. (اعتبار: گتی | SOPA)

روز سه‌شنبه، سازمان غذا و دارو، دوزهای تقویت‌کننده Pfizer-BioNTech COVID-19 را برای کودکان 5 تا 11 ساله تأیید کرد، اولین دوز تقویت‌کننده برای گروه سنی که برای تقویت سیستم دفاعی ضعیف طراحی شده است.

این مجوز در حالی صادر می‌شود که ایالات متحده همچنان شاهد افزایش موارد COVID-19 به دلیل زیرشاخه‌های بسیار قابل حمل omicron ویروس کرونا، به ویژه BA.2 و BA.2.12.1 است که اکنون تقریباً 51 درصد و 47.5 را تشکیل می‌دهند. درصد از کل موارد گزارش شده، به ترتیب. بر اساس آخرین مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، تصور می‌شود که نرخ انتقال در بیش از 50 درصد شهرستان‌های ایالات متحده بالا باشد. بر اساس داده های نیویورک تایمز، به طور متوسط ​​در هفت روز، تعداد موارد جدید روزانه نزدیک به 96000 نفر است که در دو هفته گذشته 57 درصد افزایش داشته است. حدود 22000 بستری در بیمارستان وجود دارد که افزایش 26 درصدی را نشان می دهد. میانگین مرگ و میر روزانه حدود 300 نفر است.

اما برخی از کارشناسان خاطرنشان می‌کنند که داده‌های موج فعلی زیرمجموعه‌های omicron مبهم است زیرا سایت‌های آزمایش بسته شده‌اند و بسیاری از افراد به نتایج آزمایش خانگی اعتماد می‌کنند که عمدتاً گزارش نشده است. پیتر هوتز، کارشناس واکسن در کالج پزشکی بیلور، در آخر هفته توییت کرد که موج کنونی ممکن است با موج اولیه omicron در ژانویه رقابت کند. او به شدت از آمریکایی ها خواست تا کودکان خود را واکسینه و تقویت و واکسینه کنند.

6 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات