• خانه
  • اخبار
  • EPA دستورالعمل های جدید مواجهه را برای PFAS، کمک هزینه های تمیز کردن آب اعلام می کند

EPA دستورالعمل های جدید مواجهه را برای PFAS، کمک هزینه های تمیز کردن آب اعلام می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
EPA دستورالعمل های جدید مواجهه را برای PFAS، کمک هزینه های تمیز کردن آب اعلام می کند


تصویری از یک کودک در حال نوشیدن از شیر آب.

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Thanassis Zovoilis)

در پایان سال 2021، آژانس حفاظت از محیط زیست پروژه بلندمدتی را با هدف مقابله با آلودگی ناشی از دسته ای از مواد شیمیایی به نام PFAS برای مواد پر و پلی فلوروآلکیل اعلام کرد. این ترکیبات که گاهی «مواد شیمیایی ابدی» نامیده می شوند، به طور طبیعی با سرعت قابل توجهی تجزیه نمی شوند و در همه چیز از بسته بندی مواد غذایی گرفته تا آب آشامیدنی ظاهر می شوند. مطالعات آزمایشگاهی و اپیدمیولوژیک نشان می دهد که آنها دارای خطرات بالقوه سلامتی هستند و EPA برنامه ای را برای ارزیابی آخرین تحقیقات در مورد آنها راه اندازی کرده است.

روز سه‌شنبه، آژانس برخی از اولین نتایج این تلاش‌ها را اعلام کرد و توصیه‌های بهداشتی آب آشامیدنی به‌روز را برای چهار ماده شیمیایی صادر کرد که یکی از آنها خطر قرار گرفتن در معرض را تا 10000 کاهش می‌دهد. علاوه بر این، EPA اعلام کرد که قصد دارد 1 دلار هزینه کند. میلیارد دلار از لایحه زیرساخت در جوامع محروم و کوچک برای کمک به نظارت و کاهش قرار گرفتن در معرض PFAS.

کمتر بهتر است

PFAS هیدروکربن هایی هستند که در آن برخی از اتم های هیدروژن با فلوئور جایگزین می شوند. این باعث می شود آنها از نظر شیمیایی بی اثر باشند، که به آنها اجازه می دهد برای مدت طولانی بدون تجزیه در محیط بمانند – از این رو اصطلاح “مواد شیمیایی برای همیشه” نامیده می شود. پایداری و تمایل آنها به دفع آب آنها را برای فرآیندهای مختلف صنعتی مفید می کند. با این حال، کاربران آنها همیشه مراقب اتفاقاتی که برای مواد شیمیایی در طول استفاده می افتد، نبوده اند. در نتیجه، PFAS هم خاک و هم آب آشامیدنی را آلوده کرده است.

10 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات