• خانه
  • اخبار
  • Brave وب سایت های ترسناکی را که تنظیمات حریم خصوصی شما را نادیده می گیرند کنترل می کند

Brave وب سایت های ترسناکی را که تنظیمات حریم خصوصی شما را نادیده می گیرند کنترل می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Brave وب سایت های ترسناکی را که تنظیمات حریم خصوصی شما را نادیده می گیرند کنترل می کند


تصویر تلطیف شده از اثر انگشت.

بزرگنمایی (اعتبار: Getty Images)

برخی از وب سایت ها نمی توانند پاسخ منفی را قبول کنند. به‌جای احترام به انتخاب‌های بازدیدکنندگان درباره مسدود کردن کوکی‌های شخص ثالث – شناسه‌هایی که فعالیت مرور را در حین جابجایی کاربر از سایتی به سایت دیگر ردیابی می‌کنند – آنها راه‌های بدی برای دور زدن این تنظیمات پیدا می‌کنند. اکنون سازندگان مرورگر Brave در حال اقدام هستند.

در اوایل این هفته، Brave Nightly – نسخه آزمایش شده و توسعه یافته توسط مرورگر – یک ویژگی طراحی شده برای جلوگیری از آنچه به عنوان ردیابی ترک تحصیل شناخته می شود، منتشر کرد. ویژگی جدید که به عنوان unlinkable bouncing شناخته می شود، برای نسخه عمومی در نسخه 1.37 Brave که برای 29 مارس برنامه ریزی شده است، منتشر خواهد شد.

محرمانه بودن غالب

ردیابی انصراف یکی از اصلی‌ترین راه‌هایی است که وب‌سایت‌ها از طریق آن مسدود کردن کوکی‌های شخص ثالث را دور می‌زنند. وقتی مرورگر به وب‌سایتی مانند site.example اجازه بارگیری کوکی ردیابی شخص ثالث را از دامنه‌ای مانند tracker.example نمی‌دهد، site.example به سرعت دانلود می‌شود. وقتی site.example متوجه شد که کوکی tracker.example قابل تنظیم نیست، مرورگر را به سایت tracker.example هدایت می کند، یک کوکی از آن دامنه تنظیم می کند و سپس به صفحه اصلی یا مقصد جدید هدایت می شود.

۱۱ پاراگراف باقیمانده را بخوانید نظرات