• خانه
  • اخبار
  • BCI به یک مرد کاملاً “قفل شده” اجازه می دهد تا با پسرش ارتباط برقرار کند و آبجو بخواهد

BCI به یک مرد کاملاً “قفل شده” اجازه می دهد تا با پسرش ارتباط برقرار کند و آبجو بخواهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
BCI به یک مرد کاملاً "قفل شده" اجازه می دهد تا با پسرش ارتباط برقرار کند و آبجو بخواهد


مرکز مهندسی زیستی و عصبی Wyss یک پلت فرم ارتباطی برای افراد مبتلا به سندرم قفل کامل ایجاد کرده است.

یک آلمانی 36 ساله در حالت کاملا قفل شده مجهز به سیستم جدید رابط مغز و کامپیوتر (BCI) است که بر بازخورد شنیداری متکی است. مرد یاد گرفت که فعالیت مغز خود را در پاسخ به این بازخورد شنیداری تغییر دهد تا پیام های ساده بنویسد. بر اساس سندی که اخیراً در Nature Communications منتشر شده است، او از این توانایی برای درخواست آبجو استفاده کرد، سرپرستانش برای نواختن گروه راک مورد علاقه‌اش و برقراری ارتباط با پسر خردسالش.

BCI ها با سلول های مغز تعامل دارند و فعالیت الکتریکی نورون ها را ثبت می کنند و این سیگنال ها را به عمل تبدیل می کنند. چنین سیستم‌هایی معمولاً شامل حسگرهای الکترودی برای ثبت فعالیت عصبی، چیپ‌ست برای انتقال سیگنال‌ها و الگوریتم‌های کامپیوتری برای ترجمه سیگنال‌ها هستند. BCI ها می توانند خارجی باشند، مشابه EEG های پزشکی، زیرا الکترودها با کلاه روی پوست سر یا پیشانی قرار می گیرند، یا می توانند مستقیماً در مغز کاشته شوند. روش اول کمتر تهاجمی است، اما ممکن است دقت کمتری داشته باشد زیرا نویز بیشتر با سیگنال ها تداخل می کند. مورد دوم نیاز به جراحی مغز دارد که می تواند خطرناک باشد. اما برای بسیاری از بیماران فلج یا بسته، این یک خطر قابل قبول است.

سال گذشته شاهد دو مرحله مهم در جبهه BCI بودیم. در مارس 2021، ما نمایش Neuralink را از یک میمون در حال بازی اعلام کردیم پنگ با استفاده از ایمپلنت مغزی که به صورت بی سیم به کامپیوتر بازی متصل شده است. برای دستیابی به این هدف، شرکت با موفقیت دستگاه را مینیاتوری کرد و آن را به صورت بی سیم برقرار کرد. در آوریل 2021، محققان کنسرسیوم BrainGate با موفقیت BCI بی‌سیم پهنای باند بالا را در دو فرد مبتلا به تتراپلژی نشان دادند.

8 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات