• خانه
  • اخبار
  • AstroForge در تلاش برای موفقیت در جایی است که سایر شرکت های استخراج سیارک شکست خورده اند

AstroForge در تلاش برای موفقیت در جایی است که سایر شرکت های استخراج سیارک شکست خورده اند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
AstroForge در تلاش برای موفقیت در جایی است که سایر شرکت های استخراج سیارک شکست خورده اند


آیا AstroForge می تواند در جایی که دیگر شرکت های حفاری فضا شکست خورده اند موفق شود؟

بزرگنمایی / آیا AstroForge می تواند در جایی که دیگر شرکت های حفاری فضا شکست خورده اند موفق شود؟ (اعتبار: AstroForge)

استخراج سیارک تقریباً یک دهه پیش رواج داشت. در سال 2012، چندین کارآفرین میلیاردر، شرکتی به نام منابع سیاره ای را برای جمع آوری آب از سیارک ها و فروش آن به عنوان سوخت در انبارهای سوخت فضایی تأسیس کردند. یک سال بعد، گروه دیگری از سرمایه گذاران صنایع فضای عمیق را برای جمع آوری فلزات کمیاب از سیارک ها تأسیس کردند.

اگرچه به نظر می رسید دوران حفاری فضا به پایان رسیده است، این تلاش های تجاری به زودی تحت الشعاع واقعیت خشن قرار گرفت – تا سال 2019، هر دو شرکت دیگر وجود نداشتند. هیچ یک از آنها نتوانستند بر موانع مهم در ساخت فضاپیماهایی با قابلیت سفر در اعماق فضا غلبه کنند، چه رسد به مطالعه سیارک ها و حفاری برای یافتن مواد. علاوه بر چالش‌های فنی، هر یک از این پروژه‌ها قبل از هر گونه سودی مستلزم هزینه‌های مالی هنگفتی بود که اگر نگوییم دهه‌ها، سال‌ها در آینده خواهد بود.

اکنون یک رقیب جدید به نام AstroForge وارد عرصه شده است تا پلاتین را از سیارک ها استخراج کند و به زمین بفروشد. بنیانگذاران این شرکت، Jose Acaine و Matt Gialic، در مصاحبه ای گفتند که هنگام راه اندازی AstroForge در اوایل سال جاری، به خوبی از چالش های حفاری در اعماق فضا آگاه بودند.

۱۱ پاراگراف باقیمانده را بخوانید نظرات