• خانه
  • اخبار
  • Asahi Linux از Apple Silicon از جمله M1 Ultra پشتیبانی مهندسی معکوس دارد

Asahi Linux از Apple Silicon از جمله M1 Ultra پشتیبانی مهندسی معکوس دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Asahi Linux از Apple Silicon از جمله M1 Ultra پشتیبانی مهندسی معکوس دارد


تیم Asahi Linux به آرامی اما مطمئنا در حال راه اندازی و راه اندازی Apple Silicon Mac Linux است.

بزرگنمایی / تیم Asahi Linux به آرامی اما مطمئنا در حال راه اندازی و راه اندازی Apple Silicon Mac Linux است. (اعتبار: Apple / Asahi Linux)

Mac های سیلیکونی اپل به دلیل سرعت، بهره وری انرژی و دستاوردهای فنی اکثراً نقدهای درخشانی را برای Ars و جاهای دیگر دریافت کردند – تراشه ها پردازنده های تلفن بزرگی هستند که می توانند به خوبی یا بهتر از تراشه های مشابه اینتل با مصرف انرژی کمتری کار کنند.

اما دور شدن از سخت‌افزار x86 باعث شده است که مک برای کسانی که می‌خواهند چندین سیستم عامل را روی مک خود اجرا کنند کمی کمتر مفید باشد. اگرچه می‌توانید نسخه‌های ARM لینوکس و (بدون اخطار و بدون پشتیبانی رسمی) ویندوز را در ماشین‌های مجازی Apple Silicon Mac اجرا کنید، اجرای سیستم‌عامل‌های جایگزین مستقیماً روی سخت‌افزار چیزی نیست که اپل پشتیبانی می‌کند. اپل درایورهای دیگر سیستم عامل ها را توزیع نمی کند و دور شدن از پردازنده های x86 و پردازنده های گرافیکی اینتل و AMD که به طور گسترده پشتیبانی می شوند، دخالت و ارائه این درایورها را برای توسعه دهندگان دیگر دشوار می کند.

اینجاست که پروژه Asahi Linux وارد می شود. برای ماه‌ها، گروه کوچکی از داوطلبان برای راه‌اندازی و راه‌اندازی این توزیع Apple Silicon Mac مبتنی بر لینوکس Arch کار کردند، درایورهای موجود را تطبیق دادند و (در مورد GPU) سخت‌کوشانه خودشان را نوشتند. و این کار نتیجه داد – هفته گذشته تیم اولین نصب کننده آلفا خود را برای عموم مردم منتشر کرد و از دیروز نرم افزار از M1 Ultra با نام تجاری جدید پشتیبانی می کند در مک استودیو

5 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات