منو سایت

  • خانه
  • Apple iOS 15 از iOS 14 کمتر محبوب است

Apple iOS 15 از iOS 14 کمتر محبوب است

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

با انتشار هر نسخه جدید سیستم عامل iOS اپل در اولین روزهای پس از انتشار ، شاهد رکورد جدیدی از نظر پذیرش کاربران از نسخه قبلی هستیم. با این حال ، به نظر می رسد که iOS 15 امسال از این روند دور می شود.

بر اساس گزارش جدیدی در وب سایت Mixpanel ، نرخ کارکرد iOS 15 در ساعت 12:00 چهارشنبه 21 سپتامبر ، به وقت شرق ، تنها 8.5 بود. برای درک بهتر مشکل ، جالب است بدانید که در همان دوره چرخه انتشار iOS 14 ، این پلتفرم در 14.5 درصد از دستگاه های واجد شرایط استفاده می شد. چنین تفاوتی حیرت انگیز است و به حلقه عظیمی از کاربران اشاره می کند که از انتشار بروزرسانی iOS 15 هیجان زیادی ندارند. بنابراین این افراد عجله ای برای به روز رسانی ابزارهای خود به جدیدترین نسخه سیستم عامل موبایل اپل ندارند.

وب سایت Mixpanel بر اساس بازدید از وب سایت ها و برنامه هایی که از SDK آن برای تجزیه و تحلیل تلفن همراه استفاده می کنند ؛ میزان استفاده از iOS را اندازه گیری می کند. بنابراین ، این داده ها رسمی نیستند و احتمالاً کاملاً دقیق نیستند.

اما این مقایسه با داده های جمع آوری شده از وب سایت Mixpanel در سال گذشته انجام شد. اطلاعات امروز به روشی مشابه جمع آوری شده است. بنابراین این نظریه که iOS 15 از iOS 14 کمتر محبوب است احتمالاً درست است. حتی اگر درصدهای از پیش اعلام شده کاملاً دقیق نباشند.

شایان ذکر است که اپل هنوز آمار رسمی در این زمینه منتشر نکرده است. اگر iOS 15 واقعا کمتر از سیستم عامل نسل قبلی اپل محبوبیت دارد ؛ در این مورد ، هنوز بعید است که این شرکت این موضوع را علنی کند. گزارش قبلی اپل نشان می دهد iOS 14 در ماه ژوئن 85 درصد افزایش یافته است.

اوایل امسال ، اپل اعلام کرد افرادی که می خواهند پس از انتشار به روزرسانی iOS 15 به استفاده از iOS 14 ادامه دهند ؛ آنها هنوز ممکن است به روزرسانی های امنیتی مهمی را دریافت کنند. این امر احتمالاً کاربران را از مهاجرت به سیستم عامل جدید بی میل می کند. علاوه بر این ، یادآوری مسائل متعدد مشاهده شده در اولین نسخه های اصلی iOS در طول این سالها ممکن است میل کاربران به نصب به روزرسانی های جدید را کاهش دهد.

تجربه کاربری iOS 15 اپل برای اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه کمتر از iOS 14 است.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.