منو سایت

  • خانه
  • AMD: GPU های ما مخصوص بازی هستند نه رمزنگاری!

AMD: GPU های ما مخصوص بازی هستند نه رمزنگاری!

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

آخرین نظرسنجی سخت افزاری در پلتفرم Steam نشان می دهد که تعداد کاربرانی که از کارت های گرافیک GeForce RTX 30 انویدیا استفاده می کنند. 11 برابر بیشتر از افرادی که از جدیدترین کارت گرافیک های Radeon RX 6000 از AMD استفاده می کنند.

بر اساس داده های موسسه تحقیقاتی John Paddy ، فروش محصولات انویدیا در سه ماهه دوم سال 2021 در مقایسه با فروش AMD معادل 9: 2 است. بنابراین ، برخی از مصرف کنندگان AMD را به اتخاذ تصمیمات داخلی اشتباه متهم می کنند. آنها ادعا می کنند که AMD کارت های گرافیک سری Radon خود را به جای توزیع در فروشگاه های خرده فروشی به مزارع ارزهای دیجیتال می فروشد.

مدیر ارشد مالی AMD این اتهامات را رد کرد و گفت نیازهای معدنچیان ناچیز است. او استدلال می کند که اگرچه AMD اولویت را به مشتریان GPU خود نمی دهد. اما GPU های Radeon مخصوص گیمرها هستند نه ماینرها.

“اول از همه ، بازار ارزهای رمزنگاری شده برای ما بی اهمیت است. این حوزه جزو اولویت های ما نیست. ما اولویت خاصی به محصولات خود نمی دهیم. اما محصولات AMD طوری طراحی شده اند که نیازهای گیمرها را برآورده کنند نه ماینرها. از این نظر ، فروش محصولات به گیمرها یکی از اولویت های ما است. این به افزایش درآمد ایجاد شده توسط GPU کمک می کند. همانطور که می دانید؛ ما دارای پردازنده های گرافیکی پیشرفته از سری Radeon RX 6000 هستیم. “این تراشه ها محصولات بسیار رقابتی محسوب می شوند و رشد تجارت GPU AMD تا حد زیادی به دلیل فروش بالای آنها است.”

نکات مهم هنگام خرید رایانه بازی

تجارت AMD در حال رشد است

از زمان راه اندازی سری Zen AMD ، درآمد شرکت در سالهای اخیر به طور پیوسته افزایش یافته است. AMD در سال گذشته رکورد 9.763 میلیارد دلار درآمد ثبت کرد. علاوه بر این ، اهداف مالی تعیین شده توسط شرکت با 60 درصد افزایش به حدود 15.5 میلیارد دلار رسید.

دویندر کومار ؛ مدیر مالی AMD در کنفرانس فناوری Deutsche Bank در سال 2021 اعلام کرد که اگرچه شیوع گسترده ویروس کرونا باعث مشکلاتی در عرضه شده است. اما اکنون وضعیت تا حدودی بهبود یافته است. تقاضا برای تجهیزات و سخت افزار سرور کلاس HPC افزایش یافته و استقبال مشتریان از سخت افزار پیشرفته افزایش یافته است. کنار آمدن با شرایط کنونی کار آسانی نیست. با توجه به الگوهای تقاضای بازار ، AMD مطمئن است که در سال جاری و در سالهای آینده به اهداف خود می رسد.

AMD از ابتدای امسال بسیار قوی بوده است. درآمد شرکت در شش ماهه اول سال 2021 7.295 میلیارد دلار است. بر این اساس ، انتظار می رود AMD در سال گذشته به 60 درصد رشد درآمد سالانه برسد. این شرکت آمریکایی قبلا اعلام کرده بود که با افزایش تقاضا برای کاربران خانگی در نیمه دوم سال جاری ، تقاضای آنها برای کارت گرافیک مجزا برای دسکتاپ و لپ تاپ به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. با این حال ، آمار فروش AMD نشان می دهد که این شرکت قادر به استفاده از شرایط فعلی نیست. با این حال ، به دلیل افزایش تقاضای بازار ، AMD می تواند با افزایش سطح تولید یا تمرکز بر تولید محصولات پیشرفته خود ، درآمد بیشتری ایجاد کند. اما این به خودی خود یک چالش بزرگ است.

از AMD: GPU های ما مخصوص بازی هستند نه ارزهای رمزنگاری شده! اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.