• خانه
  • اخبار
  • AMD محدودیت‌های مصرف انرژی پردازنده‌های نسل بعدی AM5 را روشن می‌کند (و چرا مهم است)

AMD محدودیت‌های مصرف انرژی پردازنده‌های نسل بعدی AM5 را روشن می‌کند (و چرا مهم است)

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
AMD محدودیت‌های مصرف انرژی پردازنده‌های نسل بعدی AM5 را روشن می‌کند (و چرا مهم است)


این

بزرگنمایی / این عدد “170 وات” در اوایل این هفته باعث سردرگمی شد زیرا اعداد مختلفی وجود دارد که باید بدانید تا مصرف انرژی CPU را در حال حاضر بدانید. (اعتبار: AMD)

AMD برخی از اولین جزئیات را در مورد پردازنده های Ryzen 7000، چیپست های سری 600 و سوکت جدید CPU AM5 در اوایل این هفته منتشر کرد. ما متوجه شدیم که تراشه‌های Ryzen 7000 حداقل 15 درصد سریع‌تر از پردازنده‌های Ryzen 5000 کار می‌کنند و به رم DDR5 نیاز دارند. ما متوجه شدیم که تمام تراشه‌های Ryzen 7000 با پردازنده‌های گرافیکی یکپارچه مبتنی بر RDNA2 عرضه می‌شوند، اگرچه AMD همچنان قصد دارد خط جداگانه‌ای از APU‌ها را با گرافیک یکپارچه‌تر توانمندتر برای افرادی که می‌خواهند بازی کنند ارائه کند. و ما جزئیاتی را در مورد نحوه عملکرد پشتیبانی PCIe 5.0 برای SSD ها و GPU ها کشف کرده ایم.

اطلاعات دیگری که AMD ارائه کرد در مورد محدودیت های برق سوکت AM5 بود – میزان برقی که سوکت AM5 می تواند به پردازنده ارائه کند. با افزایش تعداد هسته ها و افزایش مصرف انرژی، محدودیت های برق برای رایانه ها و علاقه مندان اهمیت بیشتری پیدا کرده است. برخی از بررسی‌های اخیر ما در مورد پردازنده‌های اینتل بررسی کرده‌اند که چگونه یک پردازنده یکسان می‌تواند با تنظیمات قدرت مختلف کار کند، اگرچه ما همچنین دریافتیم که افزایش عملکرد از این طریق می‌تواند بازدهی را کاهش دهد (به این معنی که می‌توانید مصرف انرژی خود را دو برابر کنید). انرژی بدون دوبرابر کردن عملکرد شما ).

پردازنده های AMD می توانند به روشی مشابه کار کنند، اگرچه اصطلاحات آن متفاوت است. اینتل از محدودیت‌های توان مختلفی استفاده می‌کند، با مقدار PL1 که مصرف انرژی را برای بارهای کاری طولانی‌تر تعیین می‌کند، و مقدار PL2 تعیین می‌کند که پردازنده چه مقدار توان می‌تواند در سری‌های کوتاه استفاده کند (عدد سوم، Tau، تعیین می‌کند که پردازنده چه مدت در این محدودیت PL2 کار کند). . AMD چند نام اختصاری برای ارقام مختلف قدرت دارد، اما مناسب ترین آنها ردیابی توان بسته (PPT) است. PPT حداکثر توانی است که بسته CPU می تواند از سوکت CPU استخراج کند.

3 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات