• خانه
  • اخبار
  • AMD جزئیات بیشتری را در مورد Ryzen 7000 فاش می کند و پردازنده های سه بعدی V-Cache بازی را تأیید می کند.

AMD جزئیات بیشتری را در مورد Ryzen 7000 فاش می کند و پردازنده های سه بعدی V-Cache بازی را تأیید می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
AMD جزئیات بیشتری را در مورد Ryzen 7000 فاش می کند و پردازنده های سه بعدی V-Cache بازی را تأیید می کند.


AMD جزئیات بیشتری را در مورد Zen 4 به همراه چندین اعلامیه دیگر فاش کرده است.

بزرگنمایی / AMD جزئیات بیشتری را در مورد Zen 4 به همراه چندین اعلامیه دیگر فاش کرده است. (اعتبار: AMD)

پردازنده‌های مبتنی بر معماری جدید Zen 4 AMD تا پاییز امسال وارد بازار نخواهند شد، اما این شرکت در حال حاضر به اتفاقات بعدی اشاره کرده است. همانطور که توسط AnandTech گزارش شده است، AMD در حال برنامه ریزی یک معماری جدید Zen 5 است که قرار است در سال 2024 روی دسکتاپ ها و لپ تاپ ها ظاهر شود. این شرکت همچنین قصد دارد معماری Zen 4 را در لپ تاپ ها در سال 2023 معرفی کند، در حالی که پردازنده های دسکتاپ همچنان در مسیر راه اندازی هستند. در سال 2022

AMD همچنین اطلاعات بیشتری در مورد عملکرد Zen 4 ارائه کرد. این شرکت به Computex گفت که تراشه های سری Ryzen 7000 تقریباً 15 درصد عملکرد تک رشته ای سریع تری نسبت به Ryzen 5000 خواهند داشت. این شرکت روز جمعه گفت که Zen 4 بین 8 و 8 است. 10 درصد سریع‌تر از Zen 3 در همان سرعت‌های کلاک، بیشترین بهبود سرعت را به خود اختصاص می‌دهد، در حالی که 5 تا 7 درصد باقی‌مانده از سرعت کلاک بالاتر برای پردازنده‌های Ryzen 7000 ناشی می‌شود. Zen 4 همچنین می‌تواند تقریباً 25 درصد وات بالاتر از وات ارائه دهد. ذن 3.

3D V-Cache به برخی از تراشه‌های Zen 4 باز می‌گردد، اگرچه در همه آنها موجود نخواهد بود.

3D V-Cache به برخی از تراشه‌های Zen 4 باز می‌گردد، اگرچه در همه آنها موجود نخواهد بود. (اعتبار: AMD)

این شرکت فناوری 3D V-Cache خود را به برخی از پردازنده‌های Zen 4 برمی‌گرداند. این به AMD اجازه می‌دهد تا حافظه نهان L3 اضافی را روی تراشه پردازنده جمع‌آوری کند و افزایش زیادی در میزان حافظه نهان بدون افزایش ردپای پردازنده یا بسته پردازشگر ایجاد کند. همانطور که در بررسی Ryzen 7 5800X3D دیدیم، این فناوری به ویژه به عملکرد بازی کمک می کند، اگرچه این تراشه نیز کمی داغ تر از پردازنده های Zen 3 بدون V-Cache سه بعدی بود و سرعت ساعت کمی پایین تر آن را کمی بیشتر کرد. موثرتر از بارهای خارج از بازی است.

4 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات