منو سایت

  • خانه
  • AMD به طور رسمی پردازنده های جدید و بهبود یافته سری EPYC Milan-X را معرفی کرد

AMD به طور رسمی پردازنده های جدید و بهبود یافته سری EPYC Milan-X را معرفی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

AMD اولین جزئیات رسمی تراشه های سری Milan-X را منتشر کرد. این تراشه ها نسخه اصلاح شده ای از پردازنده های سرور سری EPYC Milan هستند و از کش L3 با ساختار پشته ای سه بعدی استفاده می کنند. ظرفیت کش L3 نیز به حداکثر 768 مگابایت افزایش یافته است. این حجم عظیم حافظه نهان می تواند سرعت پردازش را به طور متوسط ​​تا 50 درصد افزایش دهد.

روش کار به این صورت است که هر چیپلت Zen 3 در پردازنده های EPYC Milan-X مجهز به حافظه SRAM 7 نانومتری با طراحی پشته و ظرفیت 64 مگابایت خواهد بود. علاوه بر این، تراشه به نوبه خود دارای 32 مگابایت حافظه نهان L3 است. بدیهی است که ظرفیت کش نهایی به تعداد چیپلت ها و در نتیجه به تعداد هسته های پردازنده بستگی دارد.

به گفته AMD، 3D V-Cache می تواند عملکرد بازی را تا 15٪ بهبود بخشد. اما این شرکت آمریکایی با معرفی پردازنده های Milan-X بر روی مراکز داده متمرکز شده است. پلتفرم ابری Microsoft Azure از این پردازنده ها استفاده می کند و نتایج بنچمارک منتشر شده است. جدول مقایسه پردازنده جدید AMD با سایر پردازنده های سرور را می توانید در زیر مشاهده کنید:

میزان تأخیر حافظه در گره NUMA و بین گره های مختلف در مقایسه با پردازنده های معمولی میلان به ترتیب 51 و 42 درصد کاهش می یابد.

در زیر نتایج تست مقایسه ای پردازنده جدید AMD EPYC Milan-X در پلتفرم ابری Microsoft Azure آمده است:


پردازنده های AMD EPYC Milan-X در سه ماهه اول سال 2022 عرضه خواهند شد. اما نسخه های از پیش ساخته شده برخی از این پردازنده ها بر روی پلتفرم Azure موجود است. این پردازنده ها پس از ارتقا بایوس قابلیت استفاده در سیستم های مختلف را خواهند داشت. مدل‌های 16، 32 و 64 هسته‌ای پردازنده‌های EPYC Milan-X (با امکان تجارت همزمان و 2 رشته پردازش هسته) به ترتیب به 192، 384 و 768 مگابایت کش L3 مجهز هستند. جزئیات کامل هر پردازنده متعاقبا اعلام خواهد شد.

AMD به طور رسمی پردازنده های جدید و بهبود یافته سری EPYC Milan-X را معرفی کرد. آنها برای اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.