• خانه
  • اخبار
  • 3.6 میلیارد دلار توقیف بیت کوین نشان می دهد که شستن ارزهای دیجیتال چقدر دشوار است.

3.6 میلیارد دلار توقیف بیت کوین نشان می دهد که شستن ارزهای دیجیتال چقدر دشوار است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
3.6 میلیارد دلار توقیف بیت کوین نشان می دهد که شستن ارزهای دیجیتال چقدر دشوار است.


IRS مسیرهای پرپیچ و خم و پیچیده ای را که زوج ادعا می کند برای شستن حدود 120000 بیت کوین دزدیده شده از صرافی ارز دیجیتال Bitfinex در سال 2016 طی کرده اند، شرح می دهد.

بزرگنمایی / IRS مسیرهای پرپیچ و خم و پیچیده ای را که گفته می شود این زوج برای شستن برخی از نزدیک به 120000 بیت کوین دزدیده شده از صرافی ارز دیجیتال Bitfinex در سال 2016 طی کرده اند را شرح می دهد (اعتبار: ویلیام وایتهرست | گتی ایماژ)

روز سه‌شنبه، ایلیا لیختنشتاین و هدر مورگان در نیویورک دستگیر شدند و متهم به پول‌شویی یک ارز دیجیتال سرقت شده به ارزش ۴.۵ میلیارد دلار شدند. در 24 ساعت بلافاصله پس از آن، دنیای امنیت سایبری بی‌رحمانه به دلیل نقص‌های امنیتی عملیاتی آن‌ها مورد تمسخر قرار گرفته است: گفته می‌شود که لیختن اشتاین بسیاری از کلیدهای خصوصی کنترل این وجوه را در یک کیف پول ذخیره‌سازی ابری ذخیره کرده است که مصادره آنها را آسان می‌کند. و مورگان خودنمایی می‌کند. ثروت “خودساخته” او در الف سری از مزاحم ویدیوهای رپ در یوتیوب و ستون های فوربس

اما این حذفیات تعداد قابل توجهی از اقدامات فنی چندلایه را که به گفته دادستانی این زوج پنهان کرده است. من کردم از آن برای بستن راهرو برای هر کسی که پول خود را دنبال می کند استفاده کنید. شاید حتی قابل توجه تر این باشد که ماموران فدرال به رهبری تحقیقات جنایی IRS موفق شده اند این تلاش های ادعایی برای ناشناس ماندن مالی را در مسیر بازیابی 3.6 میلیارد دلار ارز دیجیتال دزدیده شده شکست دهند. به این ترتیب، آنها نشان دادند که ردیابی ارزهای دیجیتال چقدر پیچیده شده است – به طور بالقوه حتی برای سکه هایی که زمانی تصور می شد عملاً غیرقابل ردیابی هستند.

15 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات