• خانه
  • اخبار
  • یک هفته بعد، اخترشناسان کهکشانی را در گذشته کشف کردند

یک هفته بعد، اخترشناسان کهکشانی را در گذشته کشف کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک هفته بعد، اخترشناسان کهکشانی را در گذشته کشف کردند


تلسکوپ فضایی جیمز وب همچنان به وعده خود مبنی بر کشف کهکشان های اولیه عمل می کند.

بزرگنمایی / تلسکوپ فضایی جیمز وب همچنان به وعده خود مبنی بر کشف کهکشان های اولیه عمل می کند. (اعتبار: ناسا)

داده‌های تلسکوپ فضایی وب تنها در چند هفته گذشته به دست اخترشناسان رسیده است، اما آنها سال‌ها منتظر این بودند و بدیهی است که باید تحلیلی انجام دهند. نتیجه چیزی شبیه به یک مسابقه در زمان است، زیرا اکتشافات جدید اجسامی را پیدا می کنند که نزدیکتر و نزدیکتر به انفجار بزرگی که جهان ما را ایجاد کرده است، شکل گرفته اند. هفته گذشته، یکی از آن جستجوها، کهکشانی را یافت که کمتر از 400 میلیون سال پس از انفجار بزرگ وجود داشته است. این هفته، یک تجزیه و تحلیل جدید کهکشانی را انتخاب کرد که تنها 233 میلیون سال پس از شروع جهان ظاهر شد.

این کشف محصول فرعی خوشحال کننده ای است که برای پاسخ به یک سوال کلی تر طراحی شده است: چند کهکشان را باید در مقاطع مختلف زمانی پس از انفجار بزرگ ببینیم؟

بازگشت به زمان

همانطور که هفته گذشته اشاره کردیم، کیهان اولیه نسبت به نور در هر طول موجی که انرژی بیشتری از انرژی لازم برای یونیزه کردن هیدروژن حمل می کند، مات بود. این انرژی در قسمت UV طیف قرار دارد، اما انتقال به سرخ ناشی از 13 میلیارد سال گسترش جهان، این نقطه برش را به قسمت مادون قرمز طیف منتقل کرده است. برای یافتن کهکشان‌ها از این زمان، باید به دنبال اجرامی بگردیم که در طول موج‌های مادون قرمز کوتاه‌تر قابل رویت نیستند (یعنی نور زمانی بالاتر از حد هیدروژن بود) اما در طول موج‌های بلندتر ظاهر می‌شوند. انرژی کم.

خواندن 10 پاراگراف باقی مانده | نظرات