• خانه
  • اخبار
  • یک مقام کلیدی روسیه پایبندی کشورش به ایستگاه فضایی را تایید می کند

یک مقام کلیدی روسیه پایبندی کشورش به ایستگاه فضایی را تایید می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک مقام کلیدی روسیه پایبندی کشورش به ایستگاه فضایی را تایید می کند


سرگئی کریکالف، فضانورد روسکوسموس و مدیر اجرایی پرواز فضایی سرنشین دار در خلال یک میزگرد فضانوردی در هفتادمین کنگره بین المللی فضانوردی در سال 2019 صحبت می کند.

بزرگنمایی / سرگئی کریکالف، فضانورد روسکوسموس و مدیر اجرایی پرواز فضایی سرنشین دار در خلال یک میزگرد فضانوردی در هفتادمین کنگره بین المللی فضانوردی در سال 2019 صحبت می کند (اعتبار: ناسا)

یک مقام ارشد روسیه روز پنجشنبه گفت که برنامه فضایی کشورش قصد دارد تا زمانی که از نظر فنی ممکن است با ناسا و دیگر شرکای ایستگاه فضایی بین المللی همکاری کند.

ناسا قبلاً گفته بود که مایل است تا سال 2030 با این ایستگاه پرواز کند و کنگره ایالات متحده و کاخ سفید از چنین طرحی حمایت کرده است. از آنجایی که قرارداد فعلی فقط تا سال 2024 اعتبار دارد، سؤالاتی در مورد اینکه آیا روسیه با تمدید آن موافقت خواهد کرد، به ویژه با تشدید تنش ها بر سر جنگ در اوکراین، وجود دارد.

با این حال، سرگئی کریکالف، که به عنوان مدیر اجرایی پروازهای فضایی انسانی برای Roscosmos خدمت می کند، روز پنجشنبه تایید کرد که دولت او و سایر کشورها، از جمله ایالات متحده، در حال گفتگوهای سازنده در مورد تمدید احتمالی هستند. او در یک کنفرانس خبری از طریق یک مترجم درباره پرتاب آتی خدمه، که شامل ناسا و فضانوردان روسی است، صحبت کرد.

خواندن 8 پاراگراف باقی مانده | نظرات