• خانه
  • اخبار
  • یک مطالعه نشان می دهد که سگ ها چگونه اسباب بازی های مورد علاقه خود را تشخیص می دهند

یک مطالعه نشان می دهد که سگ ها چگونه اسباب بازی های مورد علاقه خود را تشخیص می دهند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک مطالعه نشان می دهد که سگ ها چگونه اسباب بازی های مورد علاقه خود را تشخیص می دهند


یک مطالعه جدید نشان داده است که سگ ها یک تصویر ذهنی چندوجهی از اسباب بازی های خود ایجاد می کنند.

نژادهای خاص سگ، مانند سگ های مرزی، می توانند نام شفاهی اسباب بازی های مورد علاقه خود را یاد بگیرند، اما وقتی به سگ ها می گویند اسباب بازی بیاورد، چه اتفاقی در ذهن سگ می افتد؟ طبق مقاله‌ای که اخیراً در ژورنال Animal Cognition منتشر شده است، این سگ‌ها ویژگی‌های حسی کلیدی اسباب‌بازی‌های خود را ذخیره می‌کنند – به‌ویژه نحوه ظاهر و بوی آن‌ها – و هنگام جستجوی اسباب‌بازی نام‌گذاری شده، این ویژگی‌ها را به خاطر می‌آورند.

شانی درور، یکی از نویسندگان، زیست شناس دانشگاه Etvös Lorand در بوداپست، مجارستان، می گوید: «اگر ما بتوانیم بفهمیم که سگ ها هنگام جستجوی یک اسباب بازی از کدام حواس استفاده می کنند، می توان نحوه تفکر آنها در مورد آن را آشکار کرد. “وقتی سگ ها هنگام جستجوی یک اسباب بازی از بویایی یا بینایی استفاده می کنند، نشان می دهد که آنها می دانند آن اسباب بازی چه بو یا ظاهری دارد.”

مطالعات قبلی نشان داده‌اند که سگ‌ها معمولاً به بینایی یا ترکیبی از بینایی و بویایی برای یافتن اجسام هدف تکیه می‌کنند. تعداد کمی از سگ‌ها نیز می‌توانند اشیاء را بر اساس برچسب‌های کلامی شناسایی کنند، که نویسندگان آن‌ها را سگ‌های «کلمه‌آموزان با استعداد» (GWL) می‌نامند. نویسندگان نوشتند: «درست مانند انسان‌ها، سگ‌های GWL نه تنها اشیاء برچسب‌گذاری شده یا دسته‌هایی از اشیاء را به‌عنوان محرک‌هایی که قبلاً با آن‌ها مواجه شده بودند، تشخیص می‌دادند، بلکه آنها را بر اساس برچسب‌های کلامیشان در میان دیگر اشیاء نام آشنای مشابه شناسایی می‌کردند». آنها می خواستند بررسی کنند که آیا سگ های GWL در مقایسه با سگ های معمولی توانایی بهبود یافته ای در تشخیص و/یا تشخیص اشیاء دارند یا خیر.

خواندن 8 پاراگراف باقی مانده | نظرات