• خانه
  • اخبار
  • یک مطالعه جدید تخمین می زند که فلزات استخراج شده چه مدت قبل از از بین رفتن در گردش هستند

یک مطالعه جدید تخمین می زند که فلزات استخراج شده چه مدت قبل از از بین رفتن در گردش هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک مطالعه جدید تخمین می زند که فلزات استخراج شده چه مدت قبل از از بین رفتن در گردش هستند


تصویر انبوهی از قطعات فلزی.

بزرگنمایی (اعتبار: Getty Images)

تقریباً هر جنبه ای از جامعه مدرن به مواد محدودی روی زمین متکی است. برای اینکه در محدوده‌های تعیین‌شده توسط سیاره‌مان زندگی کنیم، باید بفهمیم که چگونه از آنچه استخراج می‌کنیم بیشترین بهره را ببریم و از همه چیزهایی که استخراج کرده‌ایم دوباره استفاده کنیم. مطالعه جدیدی که این هفته منتشر شد نشان می دهد که چقدر به این ایده آل برای 61 فلز مختلف نزدیک شده ایم.

در طول مسیر، نویسندگان آن تعیین می‌کنند که فلزات مختلف چه مدت در گردش باقی می‌مانند قبل از اینکه از بین بروند، و مرحله‌ای را که در آن این تلفات اتفاق می‌افتد، شناسایی می‌کنند. اگرچه فقدان بازیافت یک مانع بزرگ در راه اقتصاد دایره ای است، اما هنوز تنها یک مانع نیست. برای بسیاری از فلزات، از جمله برخی فلزات حیاتی، ما مقادیر زیادی را که در سنگ معدن هایی که برای عناصر مختلف حفر می کنیم، دور می اندازیم.

به فلزات خود توجه کنید

ردیابی بسیاری از فلزات در طول چرخه زندگی آنها کار بزرگی است، اما نویسندگان توانستند بر اساس کارهای قبلی محققان ژاپنی که یک مدل نرم افزاری به نام MaTrace را توسعه داده بودند، استفاده کنند. این مدل برای ردیابی جریان مواد از تولید به از دست دادن طراحی شده است و تلفات را در هر مرحله از چرخه عمر مواد بر اساس داده‌های تجربی تخمین می‌زند.

15 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات