• خانه
  • اخبار
  • یک ماهواره هواشناسی ژاپنی به طور تصادفی خورشید گرفتگی Betelgeuse را مشاهده کرد

یک ماهواره هواشناسی ژاپنی به طور تصادفی خورشید گرفتگی Betelgeuse را مشاهده کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک ماهواره هواشناسی ژاپنی به طور تصادفی خورشید گرفتگی Betelgeuse را مشاهده کرد


تصاویر تار از یک ستاره دور.

بزرگنمایی / این تصاویر که با ابزار SPHERE در تلسکوپ بسیار بزرگ ESO گرفته شده است، سطح غول سرخ بزرگ بتلژئوس را در خلال کسوف بی سابقه اش نشان می دهد. تصویر سمت چپ که در ژانویه 2019 گرفته شده است، ستاره را با روشنایی معمولی خود نشان می دهد. تمام تصاویر دیگر از دسامبر 2019، ژانویه 2020 و مارس 2020 زمانی گرفته شده اند که روشنایی ستاره به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. (اعتبار: ESO / M. Montargès و دیگران)

در چند سال گذشته، Ars الکترون های زیادی را به غول سرخ محلی ما Betelgeuse اختصاص داده است. این ستاره عظیم از طریق یک کسوف ناهموار عجیبی گذشت که جامعه نجومی را برای توضیح و زمان رصد دچار مشکل کرد. اگرچه درجاتی از اجماع به آرامی پدیدار شده است، فقدان برخی جزئیات کلیدی باعث شده است که بسیاری از آنها توضیحی نداشته باشند.

به نظر می رسد که برخی از پاسخ ها به طور تصادفی توسط یک ماهواره هواشناسی ژاپنی رو به زمین گرفته شده است که Betelgeuse را در طول فرآیند کسوف خود در قاب داشت.

در آرشیو

دایسوکه تانیگوچی، کازویا یامازاکی و شینسوکه اونو در مقاله جدیدی که نتایج را تشریح می کند، می گویند جامعه نجومی بر دو گزینه برای توضیح اینکه چرا ستاره غول پیکری مانند Betelgeuse می تواند تاریک تر شود، تمرکز کرده است. یکی این است که فرآیندهای داخلی می توانند دمای موثر ستاره و در نتیجه خروجی نور آن را کاهش دهند. گزینه دیگر این است که غبار بین ستاره و زمین باشد و مقداری از نور ستاره را جذب کند. اما هر دو توضیح به طور مختصر به تفصیل است. ما واقعاً نمی دانیم که در داخل ستاره چه می گذرد یا چگونه ممکن است غبار کافی بین بتلژوز و زمین وجود داشته باشد.

8 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات