منو سایت

  • خانه
  • یک شرکت چینی قصد دارد تولید و فروش آیفون اپل در آن کشور را ممنوع کند

یک شرکت چینی قصد دارد تولید و فروش آیفون اپل در آن کشور را ممنوع کند

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

یک شرکت هوش مصنوعی چینی به نام ZhiZhen Network Technology نام شناخته شده ای برای اپل است. البته این آشنایی در چند سال گذشته برای هر دو طرف چندان خوشایند نبوده است. در سال 2013 ، غول مستقر در کوپرتینو از این شرکت چینی شکایت کرد و ادعا کرد که نرم افزار Little i Robot آن مشکوک شبیه دستیار صوتی سیری اپل است. اپل برای ممنوعیت استفاده از نرم افزارهای چینی شکایت کرده است. اما این درخواست در نهایت پذیرفته نشد.

پیشتر در سال 2012 ، ZhiZhen Network Technology برای اولین بار به اپل حمله کرد و مدعی شد که این شرکت از Siri به طور غیرقانونی استفاده می کند. به نظر می رسد دستیار صوتی اپل 1 سال پس از توسعه دستیار صوتی شرکت چینی ثبت شد. در این نبرد حقوقی ، بالاخره اپل پیروز شد. طبق تصمیم نهایی ، استفاده از این فناوری در چین ممنوع نیست و حقوق شرکت چینی زیر پا گذاشته نشده است.

حالا ، چند سال بعد ، تاریخ تکرار می شود. فناوری Zhizhen Network بار دیگر علیه اپل شکایت کرد. پرونده جدید ادعا می کند که دستیار صوتی Siri اپل پتنت ثبت شده توسط یک شرکت چینی به نام Xiao-i Robot را نقض می کند. ربات Xiao-i در واقع یک ربات چت است.

در شکایت خود ، طرف چینی خواستار ممنوعیت موقت تولید ، فروش و صادرات دستگاه های اپل مجهز به دستیار صوتی Siri شد. فناوری Zhizhen Network علاوه بر ممنوعیت ، حدود 1.5 میلیارد دلار از اپل خسارت می خواهد.

این شرکت چینی می خواهد ممنوعیت تولید و فروش آیفون در چین را اعلام کند

برخلاف برخی از شرکت هایی که از اپل به دلیل نقض حق ثبت اختراع شکایت می کنند و به دنبال سود هستند. ZhiZhen دارای حق ثبت اختراع نیست. نرم افزار این شرکت بیش از 100 میلیون کاربر در چین دارد و لیست کاربران این برنامه شامل نام برخی از شرکت های بزرگ چینی مانند China Mobile ، China Telecom و چند بانک بزرگ است.

کارشناسان درباره چشم انداز ممنوعیت فروش دستگاه های اپل در چین شک دارند. مقامات چینی با اختلاف حقوقی موافق نیستند و دستور تعطیلی کارخانه های تولید آیفون را نمی دهند. ماه هاست که شاهد اخبار زمان عرضه گوشی های سری آیفون 13. هستیم. اپل اخیراً اعلام کرد که سه شنبه هفته آینده ؛ 14 سپتامبر (23 سپتامبر) میزبان یک رویداد بزرگ است. این مراسم با شعار California Streaming برگزار می شود.

اپل معمولاً در ماه سپتامبر طی رویدادی از آیفون های جدید خود رونمایی می کند. بنابراین ، طبق پیش بینی ها ، سری آیفون 13 سه شنبه هفته آینده ارائه می شود. برخی از مدلهای جدیدتر iPhone احتمالاً دارای صفحه نمایش با وضوح بالا هستند. علاوه بر این ، همه مدل های این سری احتمالاً مجهز به شکاف کوچکتری در بالای صفحه هستند تا سیستم تشخیص چهره را در خود جای دهند.

در صورت صحت آخرین شایعات ، طراحی شکاف برای اولین بار از زمان معرفی این عنصر در سال 2017 (همراه با iPhone X) تغییر خواهد کرد. علاوه بر این ، اپل ضمن معرفی گوشی های هوشمند جدید خود ، نسخه جدید iOS 15 را معرفی خواهد کرد.

یک شرکت چینی در تلاش است تولید و فروش آیفون اپل در این کشور را ممنوع کند.اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.