• خانه
  • اخبار
  • یک سیاره زمین مانند در آلفا قنطورس چگونه خواهد بود؟

یک سیاره زمین مانند در آلفا قنطورس چگونه خواهد بود؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک سیاره زمین مانند در آلفا قنطورس چگونه خواهد بود؟


برداشت هنرمند از این که یک سیاره زمین مانند در یک منظومه ستاره ای نزدیک به چه شکلی است.

بزرگنمایی / برداشت هنرمند از این که یک سیاره زمین مانند در یک منظومه ستاره ای نزدیک به چه شکلی است. (اعتبار: ESO / L. Calçada)

ما قبلاً می دانیم که نزدیک ترین همسایه ما، پروکسیما قنطورس، میزبان حداقل دو سیاره است. اما ما مطمئن نیستیم که سیاراتی در نزدیکی آلفا قنطورس، یک سیستم دوتایی درست فراتر از آن وجود داشته باشد. با این حال، اگر وجود داشته باشد، اکنون می دانیم که آنها چگونه به نظر می رسند. یک مطالعه جدید از مدل‌سازی و داده‌های طیف‌سنجی دو ستاره منظومه برای ارزیابی اینکه یک سیاره سنگی در منطقه قابل سکونت منظومه از چه چیزی ساخته شده است استفاده می‌کند.

تیم برای تخمین ترکیب این سیاره فرضی – به نام α-Cen-Earth – چیزی را که آنها مدل تبخیر می نامند توسعه دادند. برای شروع، آنها به مقادیر فرار (هیدروژن، کربن، اکسیژن و غیره) و عناصر غیرفرار (مانند آهن و سیلیکون) در خورشید و زمین نگاه کردند و تفاوت آنها را بررسی کردند.

این تیم با استفاده از این داده‌ها، سپس داده‌های طیف‌سنجی با وضوح بالا را برای عناصر موجود در ستارگان α Centaur A و α Centaur B – که اطلاعاتی در مورد 22 عنصر ارائه می‌کرد، بررسی کردند. از روی مدل و این داده‌ها، آنها می‌توانند ترکیبات احتمالی یک سیاره صخره‌ای فرضی را در منطقه قابل سکونت سامانه تخمین بزنند. چارلی لینوور، یکی از نویسندگان مقاله، به Ars گفت: “شما مدلی از ترکیب شیمیایی سیارات سنگی که در منطقه قابل سکونت هستند، دریافت می کنید.”

5 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات