• خانه
  • اخبار
  • یک خیرخواه مرموز دفترچه های گم شده را پس از 20 سال به چارلز داروین پس می دهد

یک خیرخواه مرموز دفترچه های گم شده را پس از 20 سال به چارلز داروین پس می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک خیرخواه مرموز دفترچه های گم شده را پس از 20 سال به چارلز داروین پس می دهد


دو دفترچه یادداشت متعلق به چارلز داروین، که یکی از آنها حاوی طرح نمادین درخت زندگی او در سال 1837 است، بیش از دو دهه پس از اولین گزارش ناپدید شدن آنها، به سلامت به کتابخانه دانشگاه کمبریج بازگردانده شد.

بیست سال پیش، دو دفترچه یادداشت کوچک نوشته شده توسط طبیعت شناس قرن نوزدهمی، چارلز داروین، به طور مرموزی از آرشیو کتابخانه دانشگاه کمبریج ناپدید شد. حتی یکی از این دفترچه ها شامل طرح نمادین داروین در سال 1837 از درخت زندگی است. پس از جست و جوهای متعدد و درخواست عمومی، سرانجام دفترچه ها توسط فردی ناشناس پس داده شد.

جمبیکا گاردنر، کتابدار دانشگاه کمبریج، گفت: «احساس رهایی من از بازگشت امن دفترچه‌ها عمیق است و تقریباً غیرممکن است که بتوانم آن را به اندازه کافی بیان کنم». “همراه با بسیاری دیگر در سراسر جهان، من از اطلاع از دست دادن آنها ناراحت شدم و خوشحالی من از بازگشت آنها بسیار زیاد است. و اهمیت آنها برای مجموعه های در سطح جهانی ما در اینجا قابل اغراق نیست.”

صفحه ای از دفترچه یادداشت داروین در سال 1837 که نشان می دهد "درخت زندگی" طرح.

صفحه ای از دفترچه یادداشت داروین در سال 1837 که طرح درخت زندگی را نشان می دهد. (اعتبار: استوارت رابرتز / کتابخانه دانشگاه کمبریج)

داروین به طرز معروفی برای HMS قایقرانی کرد بیگل در 27 دسامبر 1831، به عنوان یک طبیعت شناس در کشتی. هدف از این سفر ترسیم خط ساحلی آمریکای جنوبی بود و کار داروین جمع آوری و ثبت نمونه ها و همچنین مطالعه جغرافیای محلی مکان های فرود مختلف بود. او با پشتکار تمام مشاهدات خود را در دفترچه های خود ثبت کرد و بسیاری از یافته های خود را به انگلستان فرستاد تا دانشمندان دیگر بتوانند آنها را مطالعه کنند. در ابتدا برنامه ریزی شده بود که دو سال طول بکشد، این سفر نزدیک به پنج سال طول کشید.

9 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات