• خانه
  • اخبار
  • یک ترانزیستور ساخته شده از دو ماده نازک اتمی، رکوردی را در اندازه ثبت می کند

یک ترانزیستور ساخته شده از دو ماده نازک اتمی، رکوردی را در اندازه ثبت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک ترانزیستور ساخته شده از دو ماده نازک اتمی، رکوردی را در اندازه ثبت می کند


در حالی که ورقه های گرافن می توانند از نظر طول و عرض بزرگ باشند، ارتفاع آنها به اندازه یک اتم کربن است.

بزرگنمایی / در حالی که ورقه های گرافن می توانند از نظر طول و عرض بزرگ باشند، ارتفاع آنها به اندازه یک اتم کربن است. (اعتبار: گتی ایماژ)

ویژگی‌های رو به کاهش ترانزیستورهای حکاکی شده با سیلیکون همیشه به اوج فناوری تولید نیاز داشته است. با این حال، کشف مواد نازک اتمی مانند گرافن و نانولوله های کربنی، چشم انداز جایگزینی نیازهای تولیدی ما با خواص طبیعی این مواد را افزایش داده است. اگر فقط می توانید از یک نانولوله کربنی با عرض 1 نانومتر استفاده کنید، نیازی به حکاکی یک تابع 1 نانومتری در سیلیکون نیست.

موفقیت های قابل توجهی نیز وجود دارد، مانند دروازه 1 نانومتری ساخته شده از یک نانولوله کربنی. اما این کار اغلب شامل فرآیند دشوار قرار دادن مواد نازک اتمی در مکان مناسب برای ایجاد یک دستگاه کاربردی است. و بقیه سخت افزارها معمولاً از مواد حجیم تر ساخته می شوند که از طراحی سنتی تر ترانزیستورها به عاریت گرفته شده است.

با این حال، سند جدیدی که این هفته منتشر شد، طراحی رکوردی را توصیف می‌کند که دارای کوتاه‌ترین طول درگاه ترانزیستور است که تاکنون گزارش شده است. این رکورد از لبه ورقه گرافن ثبت شده است، به این معنی که دروازه فقط یک اتم کربن دارد. و با استفاده از ماده دوم نازک اتمی برای یک جزء کلیدی (به علاوه چیدمان هوشمندانه قطعات)، تیم طراحی اطمینان حاصل کرد که ساخت کل ترانزیستور آسان و نسبتا فشرده است.

13 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات