• خانه
  • اخبار
  • یک باکتری جدید با اندازه تقریباً یکسان، شکل مژه، رکورد اندازه را شکست

یک باکتری جدید با اندازه تقریباً یکسان، شکل مژه، رکورد اندازه را شکست

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک باکتری جدید با اندازه تقریباً یکسان، شکل مژه، رکورد اندازه را شکست


یک باکتری جدید با اندازه تقریباً یکسان، شکل مژه، رکورد اندازه را شکستتقریبا تیومارگاریتا magnificaکه در جنگل‌های حرا دریای کارائیب فرانسه یافت می‌شود، عضوی از این جنس است تیومارگاریتا. “>

بزرگنمایی / باکتری ها، تقریبا تیومارگاریتا magnificaیافت شده در جنگل های مانگرو فرانسه کارائیب یکی از اعضای این جنس است تیومارگاریت. (اعتبار: توماس تیمل)

این موجودات رشته‌ای کوچک که به زباله‌های غرق‌شده در جنگل‌های کم‌عمق و دریایی مانگرو در کارائیب فرانسه چسبیده‌اند – که کاملاً با چشم غیرمسلح قابل مشاهده هستند – عنوان بزرگترین باکتری شناخته شده را به دست آورده‌اند.

طول آنها تقریباً یک سانتی‌متر است و تقریباً به اندازه و شکل مژه‌های انسان هستند و 5000 برابر اندازه باکتری‌های باغ و 50 برابر اندازه باکتری‌هایی که قبلاً غول‌پیکر در نظر گرفته می‌شدند، رقابت را دفع می‌کنند. در سطح انسانی، مانند برخورد با مردی به بلندی قله اورست است.

نماهایی از مکان های نمونه برداری در جنگل های حرا مجمع الجزایر گوادلوپ در کارائیب فرانسه، آوریل-مه 2022

نماهای مکان های نمونه برداری در جنگل های حرا مجمع الجزایر گوادلوپ در کارائیب فرانسه، آوریل-مه 2022 (اعتبار: پیر ایو پاسکال)

اولیویه گروس، زیست‌شناس دانشگاه آنتیل، در سال 2009 پروکاریوت‌ها را کشف کرد و متوجه شد که آنها کمی در آب‌های غنی از گوگرد در میان جنگل‌های حرا مجمع‌الجزایر گوادلوپ تاب می‌خورند. گروس در یک نشست خبری گفت که باکتری ها به برگ ها، شاخه ها، صدف ها و بطری های غرق شده در باتلاق گرمسیری می چسبند.

6 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات