یکی دیگر از انواع فرعی omicron باعث نگرانی است زیرا BA.5 ایالات متحده را فرا گرفته است

یکی دیگر از انواع فرعی omicron باعث نگرانی است زیرا BA.5 ایالات متحده را فرا گرفته است


بزرگنمایی / بمبئی، هند، 7 ژوئن: یک کارمند بهداشتی نمونه‌های سواب را از یک شهروند برای آزمایش کووید-19 با افزایش موارد در شهر، در مرکز آزمایش بیمارستان CR Wadia TMC در شهر Thane در 7 ژوئن 2022 در بمبئی، هند جمع‌آوری می‌کند. (اعتبار: گتی | هندوستان تایمز)

با شعله‌ور شدن نوع BA.5 ویروس کرونا در ایالات متحده – که تقریباً 54 درصد از موارد این کشور را تشکیل می‌دهد – کارشناسان به دنبال نوع دیگری هستند که تهدید به دنبال کردن آن می‌کند.

این نوع فرعی به عنوان BA.2.75 فهرست شده است و اولین بار در اواخر ماه مه در هند مشاهده شد. در میان BA.2 و BA.5 که در هند در گردش بودند، BA.2.75 تازه وارد در ژوئن به سرعت شروع به افزایش یافت. این هفته رسید 23 درصد از نمونه های ویروسی اخیر آنجا. این در حالی است که در حال گسترش به خارج از مرزهای هند است. حال حاضر در حدود 10 کشور دیگراز جمله ایالات متحده، به گفته سازمان بهداشت جهانی.

کارشناسان هستند مختل برای نوع فرعی جدید، نه تنها به دلیل رشد سریع آن. تعدادی وجود دارد جهش در پروتئین اسپایک آن– پروتئین حیاتی که به ویروس اجازه می دهد در سلول های انسانی تسخیر شود و پروتئینی که به عنوان هدف اولیه برای پاسخ های ایمنی عمل می کند. به ویژه، BA.2.75 دارای جهش های کلیدی است که نشان می دهد می تواند خوب باشد اجتناب از واکنش های آنتی بادی در افرادی که واکسینه شده اند و/یا قبلاً به زیر متغیرهای اولیه omicron آلوده شده اند.

خواندن 7 پاراگراف باقی مانده | نظرات