• خانه
  • اخبار
  • یون های جدید IonQ خطای کمتری دارند و در استاندارد جدید عملکرد عالی دارند

یون های جدید IonQ خطای کمتری دارند و در استاندارد جدید عملکرد عالی دارند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یون های جدید IonQ خطای کمتری دارند و در استاندارد جدید عملکرد عالی دارند


تصویر مستطیل طلایی روی پس زمینه مشکی.

بزرگنمایی / نمودار متحرک سیستم یونی گرفته شده. (اعتبار: IonQ)

در اوایل سال 2020، با مدیر عامل یک شرکت استارتاپ کوانتومی به نام IonQ صحبت کردیم که از یون های به دام افتاده برای کیوبیت های خود استفاده می کند. در آن زمان، این شرکت به تازگی یک پردازنده کوانتومی را معرفی کرده بود که می‌توانست 32 کیوبیت را در خود نگه دارد که دقت قابل‌توجهی داشت، که به این معنی بود که در هنگام دستکاری یا خواندن احتمال خطای بسیار کمتری داشت. بهتر از همه، مدیر عامل پیشنهاد کرد که یک راه واضح برای دو برابر کردن تعداد کیوبیت‌ها در هر هشت ماه برای چند سال آینده وجود دارد.

با توجه به این شاخص، در حال حاضر باید شاهد یک دستگاه 128 کیوبیتی با کیفیت از این شرکت باشیم. در عوض، او تصمیم گرفت تغییر قابل توجهی در فناوری هسته ایجاد کند و در نحوه نگاهش به مقیاس‌پذیری پردازنده‌هایش تجدید نظر کند. برای اینکه بفهمیم انگیزه این تغییرات چه بوده است، با مدیر فنی شرکت، Jungsang Kim از دانشگاه دوک، در مورد راه حل و جایگاه سخت افزار IonQ در چشم انداز وسیع تر صحبت کردیم.

اگر به سخت افزار IonQ علاقه خاصی دارید، دو بخش زیر برای شما مناسب است. اگر به وضعیت کل چشم انداز محاسبات کوانتومی اهمیت می دهید، می توانید از این بخش ها رد شوید.

20 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات