• خانه
  • اخبار
  • گیاهان در سنگ قمر ماه رشد می کنند، اما آنها آن را دوست ندارند

گیاهان در سنگ قمر ماه رشد می کنند، اما آنها آن را دوست ندارند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گیاهان در سنگ قمر ماه رشد می کنند، اما آنها آن را دوست ندارند


تصویری از گیاهان رشد کرده در یک بشقاب نمونه پلاستیکی

بزرگنمایی / گیاهانی که در خاک ماه رشد می کنند (راست) به اندازه گیاهانی که در خاکی که برای شبیه سازی آن طراحی شده اند (سمت چپ) خوشحال نیستند. (اعتبار: تایلر جونز، UF / IFAS)

مثل هر کسی که خوانده یا تماشا کرده است فضا یا مریخی او می داند که رشد گیاهان در فضا مزایای بزرگی دارد. گیاهان می توانند با بازیافت آب و ارائه انواع رژیم های غذایی به حفظ یک جو سالم کمک کنند. اگرچه می توان آنها را به صورت هیدروپونیک پرورش داد، اما این فرآیند به مقدار قابل توجهی آب نیاز دارد که ممکن است کمبود داشته باشد. بنابراین برای ماموریت هایی که بر روی جسمی مانند ماه یا مریخ فرود می آیند، رشد گیاهان در خاک محلی ممکن است راه حل بهتری باشد.

اما خاک‌های محلی این اجسام شبیه خاک‌هایی که روی زمین می‌یابیم، که دارای مخلوط پیچیده‌ای از مواد معدنی، ترکیبات آلی و حیات میکروبی هستند، نیست. آیا گیاهان می توانند با این تفاوت ها سازگار شوند؟ گروهی از محققان دانشگاه فلوریدا – آنا لیزا پل، استفان اللاردو و رابرت فرل – تصمیم گرفتند تا برخی از مواد فوق‌العاده کمیاب را بفهمند و از آن استفاده کنند: خاک ماه که توسط ماموریت‌های آپولو بازگردانده شده است.

در ترکیب

خاک ماه به شکلی به نام رگولیت وجود دارد که اساساً یک ماده سست و غبارآلود است که در اثر بمباران مداوم سنگ های ماه توسط ریزشهاب سنگ ها ایجاد می شود. هنگامی که اولین نمونه ها در دوران آپولو بازگردانده شدند، تحقیقات در مورد تعاملات این سنگ سنگی با موجودات زنده بر ترس از عوامل بیماری زا متمرکز شد که می توانند زندگی روی زمین را به خطر بیندازند. در نتیجه، گیاهان و دانه ها برای مدت کوتاهی در معرض خاک ماه قرار گرفتند و سپس آزمایش شدند تا ببینند آیا این قرار گرفتن در معرض رشد آنها را تغییر می دهد یا خیر. هیچ تلاشی برای رشد چیزی در خاک وجود نداشت.

13 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات