• خانه
  • اخبار
  • گوگل که هنوز از تصمیم قبلی ناراحت است، از Sonos به دلیل پتنت های صوتی شکایت می کند

گوگل که هنوز از تصمیم قبلی ناراحت است، از Sonos به دلیل پتنت های صوتی شکایت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گوگل که هنوز از تصمیم قبلی ناراحت است، از Sonos به دلیل پتنت های صوتی شکایت می کند


نوار صوتی Sonos Beam.

بزرگنمایی / نوار صوتی Sonos Beam. (اعتبار: Sonos)

گوگل و سونوس به دادگاه بازگشتند. پس از اینکه گوگل یک پرونده ثبت اختراع قبلی را به دلیل کنترل صدای بلندگو از دست داد، اکنون گوگل از Sonos به دلیل فناوری کنترل صوتی شکایت کرده است. گوگل امروز صبح شکایت خود را به The Verge تایید کرد و این شرکت گفت که می خواهد “از فناوری ما محافظت کند و نقض آشکار و مداوم سونوس از پتنت های ما را به چالش بکشد.” گوگل ادعا می کند که هفت حق ثبت اختراع مربوط به ورودی صوتی را نقض می کند، از جمله تشخیص کلمه داغ و سیستمی که تعیین می کند کدام بلندگو در یک گروه باید به دستورات صوتی پاسخ دهد.

Sonos معمولاً از Google Assistant و Amazon Alexa برای کنترل صوتی پشتیبانی می کند، اما گوگل و آمازون نیز بزرگترین رقبای بلندگوهای Sonos هستند. بنابراین Sonos ویژگی دستیار صوتی خود را در ماه مه راه اندازی کرد و آن را به این دسته جدید از پتنت های گوگل باز کرد. (در حال حاضر Sonos از هر سه گزینه پشتیبانی می کند.)

گوگل به ندرت از پتنت ها به صورت توهین آمیز استفاده می کند، اما این بخشی از یک نبرد چند دعوی است که از زمانی که گوگل یک حکم قبلی را در ژانویه از دست داد، خط بلندگوهای هوشمند این شرکت را متحول کرد. به جای پرداخت حق امتیاز به Sonos، گوگل تصمیم گرفت به خانه های مشتریان رفته و شروع به شکستن دستگاه هایی کند که قبلاً خریداری کرده بودند. گوگل توانایی کنترل صدا را برای گروهی از بلندگوها از بلندگوهای Nest Audio و Google Home سلب کرده است و کاری ساده و آسان را به یک مصیبت تبدیل کرده است که به صفحه‌ای پر از نوارهای لغزنده نیاز دارد. به سختی می توان گفت که چقدر این موضوع برای کاربران آزاردهنده است، زیرا کنترل صدا یک عملکرد اساسی هر بلندگو است.

خواندن 1 پاراگراف باقی مانده | نظرات