• خانه
  • اخبار
  • گوگل پلی تصمیم عجیبی برای ممنوعیت اپلیکیشن های ضبط تماس گرفته است

گوگل پلی تصمیم عجیبی برای ممنوعیت اپلیکیشن های ضبط تماس گرفته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گوگل پلی تصمیم عجیبی برای ممنوعیت اپلیکیشن های ضبط تماس گرفته است


گوگل پلی تصمیم عجیبی برای ممنوعیت اپلیکیشن های ضبط تماس گرفته است

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Getty Images | Aurich Lawson)

گوگل سیاست عجیبی را اعلام کرده است که عملا اپلیکیشن های ضبط تماس پلی استور را ممنوع می کند. به عنوان بخشی از سرکوب Google برای برنامه هایی که از API Accessibility Android به دلایل در دسترس نبودن استفاده می کنند، گوگل می گوید ضبط مکالمات دیگر از طریق Accessibility API مجاز نیست. از آنجایی که API دسترسی تنها راهی است که برنامه‌های شخص ثالث می‌توانند تماس‌های Android را ضبط کنند، برنامه‌های ضبط تماس در Google Play مرده هستند.

NLL Apps – توسعه‌دهنده برنامه تلفن برای ضبط تماس‌ها با میلیون‌ها بار دانلود در فروشگاه Play – در حال پیگیری تغییر قوانین است. صفحه پشتیبانی Google Play قانون جدید را تشریح می‌کند و می‌گوید: «API دسترسی طراحی نشده است و نمی‌توان آن را برای ضبط صوتی از راه دور مکالمات درخواست کرد.» ممنوعیت Google از 11 می، اولین روز Google I/O آغاز می‌شود. به اندازه کافی عجیب

هیچ دلیل روشنی وجود ندارد که چرا گوگل ضبط تماس های فروشگاه Play را ممنوع می کند. بسیاری از حوزه های قضایی برای شروع ضبط نیاز به رضایت یک یا چند مصاحبه شونده دارند، اما زمانی که این شرط را برآورده کردید، ثبت نام کاملا قانونی و مفید است. برنامه Google Recorder محصولی است که کاملاً بر اساس سودمندی ضبط مکالمات ساخته شده است. همچنین به نظر نمی‌رسد که گوگل در مورد برنامه‌های خود مشکلی در ضبط تماس‌ها نداشته باشد – برنامه Google Phone در تلفن‌های Pixel از ضبط تماس در برخی کشورها پشتیبانی می‌کند. گوگل به سادگی API های مناسبی را ارائه نمی دهد تا به توسعه دهندگان برنامه های شخص ثالث اجازه دهد تا با آن در این بازار رقابت کنند و اکنون تلاش های آنها برای دور زدن آن را متوقف می کند.

2 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات