• خانه
  • اخبار
  • گوگل پس از متهم شدن به دستمزد کمتر از 15500 زن، 118 میلیون دلار پرداخت خواهد کرد

گوگل پس از متهم شدن به دستمزد کمتر از 15500 زن، 118 میلیون دلار پرداخت خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گوگل پس از متهم شدن به دستمزد کمتر از 15500 زن، 118 میلیون دلار پرداخت خواهد کرد


مجسمه یک لوگوی بزرگ گوگل به شکل الف

بزرگنمایی / پردیس جدید Google Bay View در Mountain View، کالیفرنیا، دوشنبه، 16 مه 2022 (اعتبار: Getty Images | Bloomberg)

گوگل موافقت کرده است که ۱۱۸ میلیون دلار برای رسیدگی به یک دعوی حقوقی دسته جمعی مبنی بر اینکه این شرکت حقوق کمتری به کارمندان پرداخت کرده است، بپردازد. این توافقنامه گوگل را از ادعاهایی مبنی بر اینکه «به زنانی که در موقعیت‌های تحت پوشش قرار دارند کمتر از مردان برای چنین کارهایی حقوق می‌دهد، که Google زنان را در سطوح پایین‌تری نسبت به مردان استخدام کرده است، و اینکه Google تمام حقوق‌های ناشی از کارمندان در تقسیم کار را پرداخت نکرده است، رها می‌کند. “، در این توافقنامه آمده است.

شرکت حقوقی شاکیان روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که این قرارداد شامل حدود 15500 زن می شود که از سال 2013 برای گوگل در کالیفرنیا کار کرده اند. چهار نفر از این شاکیان، پرداخت‌های جداگانه‌ای دریافت خواهند کرد: 75000 دلار برای شاکی اصلی کلی الیس و هر کدام 50000 دلار برای سه نفر دیگر، علاوه بر سهم عادی خود از صندوق تسویه خالص. طبقه سکونت شامل طیف گسترده ای از کارگران با 236 موقعیت است.

صندوق تسویه خالص حدود 86 میلیون دلار هزینه وکالت و سایر کسورات خواهد داشت که به طور متوسط ​​حدود 5500 دلار برای هر یک از اعضای کلاس ارائه می کند. در این دادخواست ادعا شده است که “گوگل به طور متوسط ​​سالانه 16794 دلار کمتر از مردانی که در شرایط مشابهی هستند، مانند حقوق اولیه، پاداش و سهام، به زنان حقوق می دهد.”

6 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات