• خانه
  • اخبار
  • گوگل به زودی برنامه های نادیده گرفته شده را در پلی استور پنهان می کند

گوگل به زودی برنامه های نادیده گرفته شده را در پلی استور پنهان می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گوگل به زودی برنامه های نادیده گرفته شده را در پلی استور پنهان می کند


گوگل به زودی برنامه های نادیده گرفته شده را در پلی استور پنهان می کند

افزایش (اعتبار: فروشگاه Google Play)

گوگل پلی در حال پیشروی در جنگ خود با برنامه های قدیمی و قدیمی است. مدتی است که Play Store حداقل سطح پشتیبانی از نسخه اندروید را دارد. توسعه دهندگان باید از یک “سطح هدف API” استفاده کنند که یک سال یا جدیدتر است یا نمی توانند برنامه های خود را به روز کنند. گوگل اکنون دومین حداقل متحرک را اعلام می کند – اگر سطح API هدف برنامه دو ساله باشد، برنامه از تبلیغات فروشگاه Play پنهان می شود. این بدان معنی است که کاربرانی که به دنبال یک برنامه جدید برای نصب هستند، برنامه های رها شده را نخواهند دید.

سیستم اندروید برای “سطح API هدف” چیزی شبیه سازگاری پشتیبان برای برنامه های اندروید است. هر نسخه جدید اندروید با سطح جدیدی از API مشخص می شود که با هر نسخه یک عدد افزایش می یابد. در حال حاضر Android 12L سطح API 32 است و اندروید 13 API سطح 33 خواهد بود. هر نسخه از اندروید دارای ویژگی های جدید و محدودیت های امنیتی برای توسعه دهندگان برنامه است، اما از آنجایی که گوگل نمی خواهد برنامه های قدیمی را با هر نسخه خراب کند، سیستم API Levels به توسعه‌دهندگان برنامه اجازه می‌دهد تا به نسخه‌ای از ویژگی‌ها و محدودیت‌های Android که می‌خواهند تحت آن کار کنند اشاره کنند.

سطح API هدف هیچ ربطی به آن ندارد کمترین نسخه Android که یک برنامه در آن اجرا می شود (این دومین تنظیم اصلی برنامه، “حداقل سطح API” خواهد بود). این به سادگی به برنامه‌ها اجازه می‌دهد که بگویند: «من با قابلیت‌ها و محدودیت‌های Android 12 سازگار هستم، در صورت وجود». در این صورت اپلیکیشن به امکانات اندروید 12 دسترسی خواهد داشت و در اندروید 12 دارای محدودیت های امنیتی خواهد بود و در نسخه های قدیمی به طور معمول کار می کند.

4 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات