• خانه
  • اخبار
  • گوگل با سیستم عامل کروم فلکس مک های قدیمی را به کروم بوک تبدیل می کند

گوگل با سیستم عامل کروم فلکس مک های قدیمی را به کروم بوک تبدیل می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار


سیستم عامل گوگل کروم فلکس.

بزرگنمایی / سیستم عامل گوگل کروم فلکس. (اعتبار: گوگل)

چه یک کامپیوتر ویندوزی قدیمی در کلاس درس داشته باشید یا یک مک قدیمی در دفتر خانه خود داشته باشید که نمی تواند با macOS 12 Monterey کار کند، گوگل می خواهد آن را به یک Chromebook تبدیل کند. امروز، گوگل دسترسی زودهنگام به سیستم عامل Chrome OS Flex را اعلام کرد و سیستم عامل Chrome OS را در کروم بوک در رایانه شخصی مک یا ویندوز در دسترس قرار داد.

Chrome OS Flex اساساً نسخه رسمی Google CloudReady است که Google با خرید Neverware در سال 2020 آن را به دست آورد. Flex به افراد، مدارس یا مشاغل اجازه می دهد تا سیستم عامل Chrome را در یک دستگاه USB به صورت رایگان دانلود کنند (CloudReady هزینه و اشتراک سالانه را برای مدارس و شرکت ها دریافت می کند. به ترتیب) و آن را روی رایانه مک یا ویندوز خود نصب کنید. سیستم عامل همچنین می تواند به جای نصب یا بوت شدن از طریق استقرار شبکه توسط بخش فناوری اطلاعات، از یک دستگاه USB بوت شود.

Google Chrome OS Flex را در پاسخ به رایانه‌های قدیمی‌تر Mac و Windows که ممکن است نتوانند آخرین نسخه سیستم عامل اصلی خود را مدیریت کنند و/یا ممکن است متعلق به افرادی با بودجه جایگزین دستگاه‌ها نباشد، قرار می‌دهد. به‌جای خرید سخت‌افزار جدید، کاربران یا بخش‌های فناوری اطلاعات می‌توانند آخرین نسخه Chrome OS Flex را نصب کنند.

8 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات