• خانه
  • اخبار
  • گوگل استارتاپ Micro LED Raxium را می خرد و می خواهد نمایشگرهای واقعیت افزوده بسازد

گوگل استارتاپ Micro LED Raxium را می خرد و می خواهد نمایشگرهای واقعیت افزوده بسازد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گوگل استارتاپ Micro LED Raxium را می خرد و می خواهد نمایشگرهای واقعیت افزوده بسازد


آرم شرکت Raxium Micro LED.

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Raxium)

گوگل سوخت بیشتری به آتش AR که در داخل شرکت می سوزد اضافه می کند. بر اساس اطلاعات، گوگل قراردادی را برای خرید Raxium منعقد کرده است، “یک استارت آپ پنج ساله که LED های کوچک را برای نمایشگرهای مورد استفاده در دستگاه های واقعیت افزوده و ترکیبی توسعه می دهد.”

Raxium یک محصول تجاری منتشر نکرده است، اما کار آن حول محور Micro LED می چرخد، که می تواند نمایشگرهای کوچک مورد نیاز دستگاه های AR را بسازد. امروزه تقریباً همه فناوری نمایشگر OLED خود را از سامسونگ خریداری می‌کنند، اما انتظار می‌رود که میکرو ال‌ای‌دی‌های بزرگ بعدی باشند و هنوز هیچ برنده مشخصی در این بازار وجود ندارد. اپل مدتی است که روی این فناوری سرمایه گذاری کرده و استارت آپ Micro LED را در سال 2014 خریداری کرده است، در حالی که متا با شرکتی به نام Plessey برای فناوری Micro LED شریک شده است. سامسونگ بزرگ نیز به بازار علاقه مند است و در حال حاضر تلویزیون های Micro LED را می فروشد.

آخرین موج توسعه AR گوگل شامل پیشنهادهای شغلی برای سیستم عامل واقعیت افزوده است که وعده دسترسی به “میلیاردها” نفر را می دهد و هدفون Project Iris AR. بخش سخت افزار همچنین شرکتی به نام North را خریداری کرد که عینک های AR می ساخت که در واقع ظاهری عادی داشتند. انتظار می رود پروژه آیریس در سال 2024 منتشر شود.

3 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات