منو سایت

  • خانه
  • گوگل از پرداخت 5 میلیارد دلار جریمه اتحادیه اروپا برای انحصار خودداری می کند

گوگل از پرداخت 5 میلیارد دلار جریمه اتحادیه اروپا برای انحصار خودداری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

کمیسیون اروپا گوگل را به دلیل برخورد خود با سیستم عامل اندروید 5 میلیارد دلار جریمه کرد. البته ، غول اینترنتی چنین جریمه هنگفتی را بدون مبارزه نخواهد پرداخت. اگر گوگل مجبور به مبارزه ناسالم شود ؛ در این صورت ، به منظور اجتناب از پرداخت جریمه ، او قطعاً این کار را انجام می دهد. با این حال ، گوگل پرونده خود را به دادگاه تجدیدنظر صالح رسانده است. این غول اینترنتی در جلسه اخیر دادگاه به این تصمیم اعتراض کرد و شکایت کرد. وکلای گوگل ادعا می کنند که میلیاردها کاربر در سراسر جهان از خدمات اینترنتی این شرکت برای دسترسی به بهترین خدمات استفاده می کنند. آنها استدلال می کنند که گوگل از هیچ استراتژی خاصی برای حفظ مزیت رقابتی خود در بازار استفاده نمی کند.

در سال 2018 ، کمیسیون اروپا گوگل را با 4.34 میلیارد یورو (5 میلیارد دلار) جریمه کرد. این سازمان بین المللی مدعی است که غول جستجو از مزیت رقابتی اندروید استفاده می کند. کمیسیون اروپا همچنین مدعی است که سیستم عامل از این مزیت برای برخورد با رقبا استفاده می کند. این به گوگل اجازه می دهد موقعیت خود را در زمینه جستجوی عمومی در وب بیشتر تقویت کند. کمیسیون اروپا گوگل را متهم به انجام یک سری معاملات ناعادلانه ، مانند اجبار سازندگان گوشی های هوشمند شخص ثالث به نصب برنامه هایی مانند جستجوی گوگل ، فروشگاه Play و مرورگر پیش فرض کروم کرده است.

وکلای Google: کاربران از جستجوی Google استفاده می کنند. زیرا این ابزار برای آنها بهترین گزینه است

گوگل از تصمیم کمیسیون اروپا درخواست تجدیدنظر می کند. چند روز پیش مردیت پیکفورد ؛ یک وکیل گوگل به قاضی در دادگاه بدوی اتحادیه اروپا (دومین دادگاه عالی اتحادیه اروپا) گفت که روزانه میلیاردها کاربر اینترنت در سراسر جهان از موتور جستجوی گوگل استفاده می کنند. این به این دلیل نیست که گوگل از موقعیت بالاتر خود سوء استفاده می کند. اما جستجوی Google در واقع بهترین گزینه در صنعت است.

به گفته آقای پیکفورد ، هدف برخی از همکاری های خارجی گوگل جلوگیری از رقابت عادلانه در بازار نیست. بلکه فقط به حفظ رقابت شخصی گوگل کمک می کند. مردیت پیکفورد استدلال می کند که شرکت های اینترنتی می توانند سخت کار کنند و منصفانه رقابت کنند و مصرف کنندگان نیز نادیده گرفته نمی شوند. اگر موتور جستجوی بینگ مایکروسافت یا سایر موتورهای جستجو بهتر از موتور جستجوی گوگل عمل کنند ؛ در این صورت مخاطب از آنها استفاده خواهد کرد.

نیکولای خان ؛ یک وکیل نماینده کمیسیون اروپا گفت که معامله بین گوگل و سازندگان تلفن های هوشمند در واقع به نفع گوگل خواهد بود. وی از قاضی خواست تا از تصمیمات و جریمه های ضد رقابتی وضع شده توسط کمیسیون اروپا حمایت کند. آقای هان مدعی است که گوگل پیش از رقابت در بازار اینترنت نقش اصلی را بر عهده داشته است. وی مدعی است که رفتار گوگل مستلزم جریمه های سنگین کمیسیون اروپا است. دادگاه هنوز در مورد تجدیدنظر تصمیم نگرفته است.

امتناع گوگل از پرداخت 5 میلیارد دلار جریمه به اتحادیه اروپا به دلیل انحصار آن ، برای اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.