منو سایت

  • خانه
  • گوگل از هوش مصنوعی برای کنترل موثرتر چراغ های راهنمایی استفاده می کند

گوگل از هوش مصنوعی برای کنترل موثرتر چراغ های راهنمایی استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

چراغ های راهنمایی به کنترل بهتر جریان ترافیک کمک می کند. اما این ایده لزوماً سازگار با محیط زیست نیست. به طور دقیق تر ، وقتی چراغ راهنمایی قرمز می شود ، اتومبیل های پشت آن متوقف می شوند. در حالی که موتورهای آنها روشن است ، آنها سوخت مصرف می کنند و ماشین ها منتظر سبز شدن چراغ های راهنمایی هستند.

این پدیده بدین معناست که خودروها بدون دلیل سوخت مصرف می کنند. وضعیتی که به آلودگی هوا دامن می زند. با این حال ، گوگل تصمیم گرفت یک آزمایش ویژه در اسرائیل انجام دهد.

در این آزمایش ، گوگل در تلاش است تا با تکیه بر فناوری های هوش مصنوعی ، جریان ترافیک را مورد مطالعه و نظارت قرار دهد تا عملکرد چراغ های راهنمایی را بهتر برنامه ریزی کرده و کارایی آنها را افزایش دهد.

طبق برنامه آزمایشی که در اسرائیل با همکاری شهرداری هایفا ، بیرشاوا و اداره راه ملی اجرا شد ؛ این شرکت آمریکایی مدعی است که استفاده از فناوری هوش مصنوعی باعث کاهش 10 تا 20 درصدی مصرف سوخت و تأخیر در تقاطع ها شده است. این منطقی به نظر می رسد ؛ زیرا اگر خودرویی بدون نیاز به توقف از نقطه A به B حرکت کند ؛ در این صورت از نظر تئوری میزان مصرف سوخت کاهش می یابد.

البته استفاده از خودروهای تمام برقی این مشکل را برطرف می کند. اما در حالی که کل جمعیت جهان 100٪ از خودروهای برقی استفاده می کنند. استفاده از خودروهای سوخت فسیلی در آینده قابل پیش بینی ادامه خواهد داشت. گوگل اعلام کرده قصد دارد سیستم نوآورانه خود را در ریودوژانیرو آزمایش کند. گوگل همچنین در حال مذاکره با دیگر شهرهای جهان است.

استفاده گوگل از هوش مصنوعی برای کنترل موثرتر چراغ های راهنمایی برای اولین بار در فناوری و اخبار تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.