گشتی کوتاه در پیاده سازی لینوکس Steam Deck

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گشتی کوتاه در پیاده سازی لینوکس Steam Deck


لینوکس در Steam Deck!  بیا شیرجه بزنیم

بزرگنمایی / لینوکس در Steam Deck! بیا شیرجه بزنیم (اعتبار: سام ماچکووچ)

بررسی ما از Steam Deck اکنون زنده و عظیم است – تقریباً به اندازه لپ تاپ جدید Valve. با در نظر گرفتن این موضوع، تصمیم گرفتم مقاله کوتاه تری در مورد پیاده سازی لینوکس توسط Steam Deck بنویسم، زیرا بسیاری از خوانندگان Ars Technica به این مورد علاقه مند هستند.

بررسی کامل ما با جزئیات بیشتری به نصب و اجرای بازی‌های ویندوز از طریق لایه سازگاری Wine سفارشی Valve به نام Steam Proton می‌پردازد. این راه پیش‌فرض برای دسترسی به بازی‌های Steam مورد علاقه شما است و همانطور که بررسی ما بررسی می‌کند، این پیشنهاد در حال حاضر بد است. اما این مشابه استفاده از Deck به عنوان یک ماشین لینوکس نیست. در این مقاله همراه، توضیح خواهیم داد که برای اولین رایانه لینوکس اختصاصی Valve چه اتفاقی می‌افتد و در حال حاضر چه کارهایی می‌تواند (و نمی‌تواند) انجام دهد.

اهدای دانش در مورد پلاسما

همانطور که Ars Technica سال گذشته گزارش داد، Steam Deck بر روی یک فورک سفارشی در Arch Linux اجرا می شود. SteamOS اساساً یک پوسته رابط کاربری گرافیکی است که روی آرچ لینوکس اجرا می‌شود و از نظر بصری تفاوت بین «حالت تصویر بزرگ» استیم و منوهای کاربرپسند نینتندو سوییچ را جدا می‌کند. اگر می خواهید از Deck عمدتاً به عنوان یک ماشین بازی با دسترسی به ویژگی های رایج Steam مانند لیست دوستان، اعلان ها، دستاوردها و انجمن ها استفاده کنید، SteamOS در اختیار شما قرار می دهد. بسیاری از صفحات آن ابتدا با دکمه‌ها و جوی استیک‌های Steam Deck کار می‌کنند، اما برخی در مرورگر وب کار می‌کنند و تنها با کشیدن انگشت و لمس صفحه نمایش Deck می‌توان آن‌ها را دستکاری کرد.

20 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات