• خانه
  • اخبار
  • گزارش ها حاکی از آن است که روسیه با افزایش حملات بهداشتی به یک بیمارستان زایمان در اوکراین حمله کرده است

گزارش ها حاکی از آن است که روسیه با افزایش حملات بهداشتی به یک بیمارستان زایمان در اوکراین حمله کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گزارش ها حاکی از آن است که روسیه با افزایش حملات بهداشتی به یک بیمارستان زایمان در اوکراین حمله کرده است


یک پرستار منتظر می ماند در حالی که سایر کارکنان کیسه های شن را نزدیک پنجره امنیتی بیمارستان شهر کراماتورسک در شرق اوکراین می گذارند.

بزرگنمایی / یک پرستار منتظر می ماند در حالی که سایر کارکنان کیسه های شن را نزدیک پنجره امنیتی بیمارستان شهر کراماتورسک در شرق اوکراین می گذارند. (اعتبار: گتی | تصاویر SOPA)

دکتر تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل WHO روز چهارشنبه در یک نشست مطبوعاتی گفت که سازمان بهداشت جهانی 18 حمله روسیه به منابع بهداشتی در اوکراین از جمله حمله به مراکز بهداشتی، کارکنان بهداشتی و آمبولانس‌ها را تایید کرده است. حملات تایید شده بر خلاف قوانین بین المللی بشردوستانه شامل 10 کشته و 16 زخمی است.

آخرین نتیجه پس از انتشار گزارش هایی در اینترنت منتشر شد مبنی بر اینکه نیروهای روسی “ضربه مستقیم” را به بیمارستان زایشگاهی در شهر ماریوپل اوکراین زده اند.

رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی ویدئویی از بقایا را در توییتر منتشر کرد، می نویسد: مردم، بچه ها زیر بقایای قساوت! این فیلم مردی را نشان می دهد که در راهروی راه می رود و اتاق به اتاق ویرانه ای رد می شود. در اتاق‌های رنگارنگ، پنجره‌ها منفجر شدند، اثاثیه خانه‌ها از بین رفتند و خرابه‌های دیگری در اطراف پراکنده شدند. در این ویدئو فلاش هایی از تخت های واژگون، گهواره، میز تعویض صورتی، گهواره کوچک و اثری از خون روی آوارهای پراکنده روی زمین به تصویر کشیده شده است، اگرچه هیچ مصدومی دیده نمی شود.

5 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات